Před několika dny se udělovaly hvězdy The MICHELIN Guide 2021 pro Belgii a Lucembursko. Restaurace Zilte v Antverpách má poprvé třetí hvězdu. Jak to v ní vypadá?
„Chtěli jsme přenést Kubu do Prahy. Když už si máte vychutnat kubánský rum, ať to stojí za to. Proto jsme postavili Casa Eminente,“ říká zbrusu nový ambasador rumu Eminente, Jan Martiník.
Vypadá to, jakoby se nechumelilo, ale v Praze nedávno Lukáš Želechovský a Krzysztof Puchala otevřeli jedno z nejlepších sushi, co tu můžete ochutnat.
Luxusní šampaňské s jemným perlením je ve všech svých variantách perfektním společníkem k různým druhům jídla pro svoje výborné souznění i s velmi neobvyklými chutěmi a ingrediencemi.
Africké přísloví: Ten, kdo jí sám, nemůže diskutovat o chuti jídla s ostatními. Ghana, krásná země na západě Afriky, která potřebuje pomoci s odpadovým hospodářstvím. Svoz odpadů zde prakticky...
Pořád je tu teplo sálající z kvasných tanků, ve kterých leží rozemleté švestky a pomalu, velmi pomalu směřují k vytouženému produktu – slivovici.
Dario Cecchini – strašně velký frajer, řezník, hvězda jednoho dílu seriálu Chef’s table na Netflixu a toskánská gastronomická legenda. Zažít jeho pohostinnost – nutnost.
Vstupujeme do největších švestkových sadů v republice. Jsou upravené, tráva je posekaná, stromy ověšené švestkami, které je potřeba sklidit. Počasí… to je jedno, je potřeba sklízet.
Martin Makovička se rozhodl vyzkoušet společně s Kryštofem Rybou a Pavlem Buchwaldkem z TROCKEN pop up opravdu dlouhé degustační menu s vinným párováním. Jak to dopadlo?
V životě každého gurmeta nastane čas, kdy už nestačí věci pouze olíznout nebo polknout. Dostaví se zvláštní a neodbytná potřeba i něco vlastnit, a než se tak stane, má člověk nutkání zjistit, odkud...

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář