Michelin Guide France 2024: Fabien Ferré z nuly rovnou na tři hvězdy. Ale kde jsou ženy?

Michelin Guide France 2024: Fabien Ferré z nuly rovnou na tři hvězdy. Ale kde jsou ženy?

Redakce Redakce foto: se svolením Hotel & Spa du Castellet a La Réserve Paris

Tři, dvě i jedna hvězda se odevzdávaly před několika málo dny u příležitosti udílení prestižních ocenění Michelin Guide ve Francii. Nechyběly ani zelené hvězdy, které restaurace dostávají za udržitelný přístup v kuchyni.

Shrnutí hned na začátku: v prestižním průvodci Michelin přibylo 52 nových restaurací ve Francii, což je víc než kdykoli předtím. Oceněno bylo mnoho mladých šéfkuchařů, ale ženy stále výrazně chyběly. Organizace Michelin Guide, která vznikla ve Francii v roce 1920, udělila letos celkem 639 hvězdiček francouzským restauracím, což je nejvíce ze všech zemí světa.

Story tří hvězd

Jedním z nejúžasnějších příběhů večera byl příběh mladého šéfkuchaře Fabiena Ferrého, který přeskočil tradici, a pro svou restauraci La Table du Castellet na jihu Francie získal hned tři hvězdy. Ve svých 35 letech se tím pádem Ferré stal nejmladším francouzským šéfkuchařem, který získal tři michelinské hvězdy, což je nejvyšší možné ocenění Michelin Guide.

„Nejsem moc dobrý v řečnění," řekl Ferré při přebírání ocenění. „O něco lepší jsem v kuchyni. Do Castelletu jsem přišel před jedenácti lety. A ptám se sám sebe – dokázal bych si tehdy představit, že budu stát na tomto pódiu a získám největší vyznamenání?"

Tři michelinské hvězdy získal nově také pařížský restaurant Le Gabriel - La Réserve šéfkuchaře Jérôma Banctela.

Dobrou zprávou je, že mezi letošními vítězi bylo více mladých šéfkuchařů než kdykoli předtím, celkem 52 restaurací v Paříži a po celé zemi totiž získalo svou první michelinskou hvězdu, což svědčí o rostoucí nové kulinářské generaci v zemi.

Kde jsou ženy?

Přestože ocenění mladých šéfkuchařů bylo pro tuto stoletou instituci závanem čerstvého vzduchu, ženy na prestižním seznamu ve větší míře chyběly. Mezi nově oceněnými šéfkuchaři bylo letos pouze šest žen, z nichž každá získala jednu hvězdu, a pouze jedna žena, Eugénie Béziat, šéfkuchařka vlajkové restaurace hotelu Ritz Paris, L'Espadon, byla oceněna samostatně a to pouze šest měsíců po otevření tohoto podniku. Velmi ojedinělá dvojice šéfkuchařek Manon Fleury a Laurène Barjhoux získala hvězdu za svou restauraci Datil v Paříži.

Na mužskou přesilu upozornil i ředitel mezinárodního průvodce Michelin Gwendal Poullennec ve svém projevu před vyhlášením nových tříhvězdičkových vítězů:

„Kde jsou ženy? Příliš málo žen vede kuchyně, přestože jich v kuchyních pracuje stále více. Je to realita, kterou odsuzujeme. Vím, že mnoho šéfkuchařů přišlo se silnými iniciativami na podporu talentovaných mladých žen. Mám z toho velkou radost a doufám, že si jednou otevřou vlastní restaurace."

Po Poullennecově projevu následovalo video představující ženy ve francouzském restauračním průmyslu, včetně jediné francouzské tříhvězdičkové šéfkuchařky Anne-Sophie Pic.

Průvodce Michelin v posledních letech rozšiřuje svůj záběr, přidává do svého repertoáru nové země a nasazuje desítky tajemných inspektorů, kteří se v utajení vydávají za hodnocením. V současné době vydává průvodce ve více než 25 zemích, včetně Itálie, Španělska, Estonska, Jižní Koreje, Velké Británie a Japonska. Francie ale nadále zůstává centrem světové gastronomie.

Kompletního aktuálního průvodce naleznete ZDE

Zdroj: Michelin Guide

Na světě je čerstvě uzavřená čtyřletá globální licenční dohoda, která posílí stávající partnerství obou společností ve Spojeném království a zahájí prodej ve Spojených státech, přičemž další světové...
Campari oslavuje filmovou vášeň v Karlových Varech již potřetí v řadě, a i letos jako oficiální drink festivalu. Toto prestižní partnerství odráží hluboké spojení Campari s filmovým světem a...
V nejnovějším vydání prestižního průvodce světem šampaňského od renomovaného kritika vín Tysona Stelzera získalo populární Champagne Deutz vysoké hodnocení a upevňuje svou pozici na špičce šumivých...
Na slavnostním předávání cen v hotelu Wynn Las Vegas byla španělská modernistická restaurace Disfrutar vyhlášena nejlepší restaurací na světě. Druhé místo míří letos opět do Španělska, do kuchyně...
Společnosti Pernod Ricard a ecoSPIRITS oznámily uzavření pětileté globální dohody, která umožní distribuci značek lihovin Pernod Ricard v cirkulárních obalech ecoSPIRITS na prodejních místech po...
Oblíbená značka rumu Flor de Caña po roce opět vyhlašuje progresivní soutěž. Pokud je míchání drinků vaším koníčkem i obživou, máte skvělou možnost předvést svůj um a změřit své dovednosti s...
Nejen kuřata, ale i tempeh z vlastní laboratoře nebo koprovka. Věděli jste, že bistra KRO mají v nabídce vždy alespoň tři bezmasé variace? Ochutnejte, budou vás bavit!
Legendární značka whisky, která chce překračovat hranice běžného, hledat výjimečné a vytvářet bezkonkurenční jednosladové whisky, slaví své výročí příběhem a třemi unikátními destiláty.
Značka Bohemian, která reprezentuje českou přírodu zhmotněnou v chuti a vůni, rozšiřuje svoji nabídku hned o dvě novinky: Bohemian Bitter a Bohemian Spicer. Tyto nové přírůstky představují dokonalou...

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář