O nás & etický kodex

autor: Redakce foto: Visitchef.com

Proč číst pravidelně VisitChef 

  • Stojíme na straně svobodných myšlenek a demokratické diskuze.
  • Hledáme pravdu a používáme při tom kritické myšlení.
  • Pravou publicistiku pro nás představuje objektivnost.
  • Píšeme dle nejlepšího vědomí a svědomí.
  • Vybíráme pro vás jen to, co je skutečně zajímavé.
  • Zásadní témata a recenze vysvětlujeme v dlouhých textech do hloubky a v souvislostech.
  • Pro naši redakci pracuje rozsáhlý tým zkušených tvůrců obsahu a spolupracovníků.
  • Svou práci děláme s nadšením a vírou, že má smysl.
  • Řídíme se etickým kodexem, který naleznete zde.

VisitChef – pro lidi s láskou ke gastronomii

Online magazín VisitChef je primárně postaven na neplaceném obsahu s podporou hlavních obchodních partnerů. Podoba magazínu zahrnuje čtyři klíčové typy obsahu. Rychlé, stručné zpravodajství nazvané Novinky jsou přehledem o aktuálním dění, k dispozici jsou několikrát týdně. Naopak události, které si zaslouží větší pozornost, rozpracováváme v delších textech. Kromě toho mají čtenáři možnost sledovat naše video rozhovory a poslechnout si podcasty s různými osobnostmi z oboru gastronomie. Tyto formáty jsou publikovány každý týden.

Fungování redakce

Redakce je složena ze široké skupiny zkušených tvůrců obsahu a externích spolupracovníků. Redakce se řídí etickým kodexem. Na dodržování etického kodexu dohlíží redakční rada složená z respektovaných osobností veřejného života.

Šéfredaktor

Šéfredaktorem magazínu VisitChef je Ján Chovanec, který déle než pět let pracoval na stejné pozici u printového gastronomického magazínu Beverage & Gastronomy. U nás vede ještě zajímavější tým sestavený z odborníků a profesionálů české gastronomie.

Vlastníci VisitChef

Naším cílem je, aby se magazín VisitChef uživil především z podpory hlavních obchodních partnerů. Rozjezd podobného projektu se však neobejde bez úvodní investice, dokud počty partnerů nebudou na potřebné výši. Tuto nezbytnou investici dali dohromady důvěryhodní čeští investoři a část podílu ve společnosti by měla být postupně v horizontu několika let převáděna klíčovým zaměstnancům společnosti, tedy redakci. 

 

Etický kodex

Jako tvůrci obsahu, kteří milují svou profesi, vědomi si nezastupitelné role nezávislých médií a toho, že nesmíme být závislí na nikom jiném, než na našich názorech a pravdě, stanovujeme si následující redakční pravidla a hodláme se jimi řídit:

Informace potřebné pro psaní našich článků zjišťujeme s jedinou motivací: pravdivě a co nejobjektivněji informovat odbornou i laickou veřejnost o věcech, které považujeme za důležité, a které by ji podle našeho přesvědčení měly zajímat.

Zveřejňujeme pouze ověřené informace a dbáme na důsledné ověřování zdrojů.

Osoby a podniky, o nichž negativně informujeme, mají prostor k vyjádření. Skutečnost, že se nám dotčení vyjádřit odmítnou, není důvodem k neuveřejnění článku nebo recenze.

Zprávy a recenze píšeme s dopředu utvořeným názorem, v redakční práci jsme však vedeni hodnotami definovanými v tomto kodexu.

Důsledně oddělujeme zpravodajství, převzaté zprávy a názorové texty. Jasně odlišena je rovněž reklama či jakýkoli sponzorovaný obsah.

Nejsme neomylní. Pokud uděláme chybu, přiznáme ji, omluvíme se a opravíme ji. Pokud najdete chybu v článku, budeme vděční, když nám napíšete na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Do práce redaktorů a obsahu magazínu VisitChef nezasahuje nikdo zvenčí redakce. Toto pravidlo se vztahuje rovněž na vlastníky VisitChef.

Členové redakce nepíší zprávy o organizacích či uskupeních, jejichž jsou členy, ani o věcech, na nichž mají soukromý zájem, včetně svých občanských aktivit. Pokud k tomu dojde, čtenář je vždy informován o takové situaci s vysvětlením.

Redakce se ve svých zprávách odkazuje na anonymní zdroje v minimální míře a pouze v případech, kdy není možné dostát veřejnému zájmu jiným způsobem. Identitu anonymního zdroje zná vždy editor textu nebo šéfredaktor.

Redakce VisitChef důsledně chrání své zdroje vůči každému, včetně majitelů podniků a organizací.

Redakce, její fungování a svobodná tvorba nejsou vymezeny žádnou ideologií. Odmítáme však jednání zasahující do lidských práv a základního fungování svobodné tvůrčí tvorby. Při výběru textů se neuplatňuje ideologické měřítko, má však na paměti obranu hodnot, k nimž se hlásí v tomto kodexu, a vyhrazuje si právo text odmítnout.

Členové redakce dbají při svém vystupování na veřejnosti a sociálních sítích na uměřenost a přihlížejí ke skutečnosti, že jsou vnímáni zároveň jako zástupci VisitChef.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář