Nejlepší recepturou na drink Bavorák mají v pražském Recharging Baru. Namíchal ji Jakub Kameniar

Nejlepší recepturou na drink Bavorák mají v pražském Recharging Baru. Namíchal ji Jakub Kameniar

autor: Red. foto: Mejra Drkal

Soutěž Fernet STOCK Bar Competition o nejlepší twist na klasický Bavorák zná své vítěze. Rozhodnutí bylo na Instagramu i odborné porotě.

Do soutěže se na konci minulého roku zapojilo 19 barmanů z celé České republiky. Jejich úkolem bylo vymyslet nejlepší twist na klasický český koktejl Bavorák v originální receptuře sestávající z Fernetu STOCK, toniku a plátku citronu. 

Nové verze Bavoráku měly být inspirované barem, v němž daný barman působí, případně osobností typického hosta tohoto podniku. Nejvýše třísložkový soutěžní highball musel obsahovat minimálně 3 centilitry Fernetu STOCK Original, Fernetu STOCK Citrus nebo Fernetu STOCK Barrel Edition jako bázi. 

O nejpovedenější drink poté hlasovala veřejnost na oficiálním instagramovém profilu soutěže Podpor_Sveho_Barmana_cz. Hlasování trvalo dva a půl týdne, stejně jako období, kdy organizátoři počítali prodej produktů brandu Fernet STOCK v zúčastněných barech.

Nejvíce instagramových srdíček získal koktejl Noir Leviathan od barmanky Terezy Halinárové z baru Hookah z Ústí nad Labem. Kromě Fernetu STOCK Citrus obsahuje levandulový sirup a tonik s příchutí okurky a melounu. Barový tým se tak může těšit na teambuilding ve výrobním areálu společnosti STOCK v Prádle u Nepomuku.

Nejlepší recepturou se podle ambassadorů pořádající společnosti chlubí drink (Re)charging Bavorák barmana Jakuba Kameniara z pražského Recharging Baru. Kombinuje Fernet STOCK Barrel s kávou cold brew infuzovanou vanilkovým luskem a zázvorovým tonikem. Autor koktejlu získává finanční odměnu ve výši 7.500 korun.

O nejzajímavější prodeje v jednotlivých regionech se postaraly bary Hookah Ústí nad Labem (severní a západní Čechy), Revolution Písek (jižní Čechy a Vysočina), Recharging Bar (Praha) a Jerry’s Bar Olomouc (východní Čechy a Morava). Uvedené podniky za odměnu získávají závoz produktů v hodnotě 10 tisíc korun.

 „Vzhledem k situaci v oboru gastronomie jsme s účastí a kvalitou drinků velmi spokojeni. Mezi přihlášenými bylo několik opravdu originálních a přitom jednoduše aplikovatelných receptur. Přesně takové Bavoráky jsme hledali,“ komentoval soutěž brand manažer značky Fernet STOCK Tomáš Matuška.

Zdroj: cbanet.cz

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář