Michelin Guide Hongkong Macao 2022 – nové hvězdy na obzoru

Michelin Guide Hongkong Macao 2022 – nové hvězdy na obzoru

autor: Red. foto: se svolením Whey

Dvě nové dvojhvězdy a devět nových jednohvězd – taková je bilance gurmánských žní v Hongkongu a také na asi šedesát kilometrů vzdáleném Macau.

První z restaurací, které si polepšily z jedničky na dvojku je italská Octavium. Řídí ji rakouský šéfkuchař Roland Schuller a německý šéfkuchař Bjoern Alexander. Inspektoři ocenili domácí řemeslné těstoviny a sezónou inspirované menu. Dvě hvězdičky získala také kantonská restaurace Yan Toh Heen, která nabízí hostům tamní autentické pokrmy jako třeba kuře s křupavou kůží z Longgangu.

Podniky Octavium a Yan Toh Heen se tak připojily k dalším 15 restauracím se dvěma michelinskými hvězdami v rámci MICHELIN Guide Hongkong a Macau, takže celkový počet se zvýšil na 17. Deset tříhvězdičkových restaurací, sedm v Hongkongu a tři v Macau, si v tomto průvodci zachovávají svůj status.

Devět nových restaurací dále získalo první michelinskou hvězdu. Svým stylem reprezentují hodně širokou škálu kuchyní, od francouzské a indické až po korejskou a kantonskou. Konkrétně se jedná o podniky Belon, který je inspirovaný francouzskou kuchyní, dále Hansik Goo korejského šéfkuchaře Mingoo Kang, I M Teppanyaki & Wine, Sushi Wadatsumi, singapurský šéfkuchař Barry Quek vede novou jednohvězdu Whey, indický street food nově s hvězdou reprezentuje restaurace Chaat šéfkuchaře Manava Tuliho, následují latinskoamerická Mono, kantonská Seventh Son a také restaurace Yong Fu, která podává jídla stylově inspirovaná významným čínským přístavním městem Ningbo.

Díky novému průvodci je tedy Hongkongu a Macau celkem 59 restaurací oceněných jednou michelinskou hvězdou.

Zdroj: guide.michelin.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář