Nová služba jako superkomfort. Japonské dráhy nově nabízejí vyzvednutí nákupu přímo na vlakové stanici

Nová služba jako superkomfort. Japonské dráhy nově nabízejí vyzvednutí nákupu přímo na vlakové stanici

autor: Red. foto: se svolením East Japan Railway Company

Cestující přijede, vynechá zajížďku do supermarketu a vyzvedne si svůj objednaný nákup na vlakové stanici. Pak pokračuje do destinace s názvem Večeře doma.

Většina lidí v Japonsku využívá veřejnou dopravu, a tak není nic běžnějšího, že mezi dojížděním do práce od pondělí do pátku a víkendovými výlety za zábavou prochází Japonci vlakovým nádražím téměř každý den. Pokud tedy máte namířeno na nádraží tak jako tak, proč jej nevyužít i jako point pro vyzvednutí objednaného nákupu potravin?

Přesně to je idea nového partnerství mezi internetovým prodejcem potravin Cookpad Mart a společností East Japan Railway Company (známou také jako JR East). Obvykle si zákazníci společnosti Cookpad Mart vyzvedávají své objednávky ve výdejních boxech Cookpad (někdy jsou k dispozici přímo uvnitř prodejen s potravinami), ale nová služba zákazníkům umožňuje vyzvednout potraviny hned u vchodu do stanic JR East.

Celé to funguje v podstatě stejně jako standardní nákupní proces systému Cookpad Mart. Zákazník se přihlásí do systému, vybere si potraviny a následně si vyberete stanici, kde si je vyzvedne. Pak už stačí jen na stanici ukázat obsluze na displeji telefonu potvrzující kód a vyzvednout svou objednávku. Vyzvednutí je možné do 22:00 a vzhledem k tomu, že některé japonské supermarkety zavírají dříve, je tato služba užitečná zejména pro ty, kteří pracují do pozdních večerních hodin a tak se po příchodu z práce nemohou dostat do místního obchodu s potravinami.

Za vyzvednutí na nádraží se neplatí žádný příplatek, je tu ovšem podmínka, že nakupující se musí prokázat předplacenou vlakovou permanentkou nebo jízdenkou platnou v daný den. Vzhledem k tomu, že atraktivita této služby spočívá v možnosti vyzvednout si potraviny na stanici, na které jste se stejně chystali být, požadavek na jízdenku se nezdá být problémem.

Novátorský program japonských drah je v současné době ve zkušebním provozu, vyzvedávání potravin je možné ve stanicích Fuchu Honmachi a Inaginaganuma v Tokiu a Isogo a Kozukue v prefektuře Kanagawa, přičemž v blízké budoucnosti se plánuje rozšíření služby na stanice Jokohama a Kawasaki.

Zdroj: East Japan Railway Company

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář