The Artisan představuje nové večerní menu šéfkuchaře Davida Rejhona

The Artisan představuje nové večerní menu šéfkuchaře Davida Rejhona

Redakce Redakce foto: se svolením The Artisan

Speciální čtvrtky v otevřené kuchyni Davida Rejhona začínají. Pro hosty šéfkuchař připravuje vybrané speciality, láká na otevřenou kuchyni i živá hudební vystoupení.

The Artisan, restaurace pražského hotelu Marriott, již tento čtvrtek představí nové večerní À la carte menu, které vzniklo pod vedením zkušeného šéfkuchaře Davida Rejhona. Celý koncept restaurace je inspirován chutěmi moderní české kuchyně, která klade důraz na udržitelnost, sezónnost a vlastní výrobu. Součástí nového večerního menu bude také vaření v otevřené kuchyni doplněné o živá vystoupení talentovaných hudebníků.

Hosté The Artisanu mohou každý čtvrteční večer, počínaje 17. únorem, ochutnat speciality nového večerního konceptu restaurace. Chybět nebude ani vaření v otevřené „divadelní“ kuchyni, kde hosté uvidí přípravu své večeře v reálném čase. Těšit se mohou i na interaktivní servis, během kterého se od obsluhy a kuchařů dozvědí více informací o jednotlivých pokrmech a surovinách použitých k jejich přípravě.

Součástí čtvrtečních večerů bude také možnost nahlédnout do zázemí restaurace, kterým hosty provede sám šéfkuchař David Rejhon. Zájemcům přiblíží koncept restaurace a seznámí je i se zajímavým vybavením, které má jeho tým k dispozici, včetně unikátního kultivátoru, v němž si pěstují vlastní bylinky, luštěniny a další výhonky, které se pak objevují v zajímavých kombinacích v jednotlivých pokrmech.

„Pro hosty jsme si připravili řadu lahodných lokálních jídel, mohou se těšit například na marinovaného kapra na sladko kyselo s domácím citrónovým kefírem a sezónní zeleninou, hovězí tatarák z plemene čestr, výběrová masa a steaky upravené v našem vnitřním Josper grilu a na své si přijdou i vegetariáni, pro které připravíme skvělý grilovaný květák s pěnou z černého kořene a pošírovaným vejcem sous-vide. Nezapomněli jsme samozřejmě ani na sladkou tečku, osobně doporučuji čokoládovou ganache s pečenou hruškou, vlašskými ořechy a slaným karamelem,“ představuje výběr z menu šéfkuchař David Rejhon.

Tým kuchařů restaurace The Artisan vytvořil koncept poctivé a řemeslné kuchyně, která kromě gastronomického zážitku klade také vysoké nároky na udržitelnost, sezónnost a kvalitu surovin. Proto také restaurace spolupracuje s lokálními farmáři a dodavateli, které dobře zná a důvěřuje jim. Příkladem může být dodavatel masa A-maso, Kalendova Chabrybárna, Mlékárna Krasolesí, Sluneční farma Vykáň či Vinařství Salabka.

První večerní ochutnávka À la carte menu restaurace The Artisan je pro hosty připravena již tento čtvrtek od 18:00 za doprovodu živého hudebního představení Brendana Hannigana.

Zdroj: Tisková zpráva restaurace The Artisan

Nadace Tales of The Cocktail v minulém týdnu představila bary zařazené do letošní Spirited Awards® 2024 Regional Top 10 Honorees. Vyhledávaný bratislavský bar opět dokázal, že patří mezi evropskou...
Už tento týden - 23. dubna máte jedinečnou příležitost ochutnat nejslavnější a pro mnohé i nejlepší vinařství apelace Cornas ze severní Rhony, Thierry Allemand. Ačkoliv Thierry Allemand je ve světě...
Pokiaľ milujete kávu, a radi objavujete jej chute a vône, poteší vás široká škála kávových vystavovateľov z celého Slovenska. Na koho sa môžete tešiť?
Milovníci bublinek se mohou těšit na blížící se Mezinárodní den cavy, který připadá na 23. dubna. A jak lépe oslavit takový den než s novinkou od ikonické značky katalánských šumivých vín Codorníu,...
Cenu převzal ředitel nákupu makro ČR Jan Jindra, který stál u zrodu celého projektu. „České pole má za cíl rozvíjet pěstování a chov tradičních kvalitních produktů českého zemědělství a podporovat...
Skvělá volba pro přicházející teplé měsíce se výborně kombinuje s citronovou limonádou nebo tonikem a nabízí tak ideální základ pro osvěžující koktejly nadcházející sezóny.
Až do 19. června 2024 se mohou mladí kuchaři, včetně zástupců z Česka, přihlásit do celosvětové renomované soutěže S. Pellegrino Young Chef Academy a představit pokrm, který vyjadřuje jejich...
Nepřehlédnutelná proměna obalů, v nichž káva míří za zákazníky, a také rozhodnutí podělit se o cenné know-how v unikátním online kurzu Kavárenská akademie. Právě tyto dárky provázejí aktuální 10....
Restaurace Triton zve na vzrušující cestu časem a v rámci jarního menu představuje s největší pravděpodobností první pokrm v Praze vytvořený s pomocí umělé inteligence.