Polské řetězce končí s produkty z Ruska a Běloruska

Polské řetězce končí s produkty z Ruska a Běloruska

Redakce Redakce foto: Patrick Doyle/Reuters

Žabka, Carrefour nebo Rossmann ze svých regálů stahují produkty pocházejících z těchto dvou zemí. Přidal se i největší polský maloobchodní řetězec, Biedronka.

Největší polský maloobchodní řetězec Biedronka přestal od úterý prodávat výrobky společností, registrovaných v Rusku a Bělorusku, a připojí se tak k rostoucímu počtu polských firem protestujících proti ruské invazi na Ukrajinu. Informuje o tom agentura Reuters.

„Toto rozhodnutí je podloženo naším nesouhlasem s bezprecedentní agresí proti nezávislé Ukrajině. Týká se celkem 16 druhů výrobků," uvedla Biedronka, kterou vlastní Portugalec Jeronimo Martins.

Podobné rozhodnutí přijala i polská odnož francouzského Carrefouru. „S ohledem na nepřátelské akce na Ukrajině se společnost Carrefour Polska rozhodla stáhnout z prodeje ve svých prodejnách všechny výrobky z Ruska a Běloruska. Řetězec rovněž nehodlá zadávat nové objednávky na ruské a běloruské výrobky," uvedla společnost v prohlášení, z něhož citoval web wirtualnemedia.pl.

K zákazu se připojily i další společnosti, včetně řetězce samoobsluh Žabka, největšího řetězce drogerií v zemi Rossmann, který uvedl, že z regálů stáhl více než 150 různých výrobků, nebo společnosti Inpost, provozovatele automatických balíkových schránek.

„Představenstvo společnosti Inpost přijalo obtížné, ale nezbytné rozhodnutí nenakupovat služby nebo zboží od ruských a běloruských společností, ale ani od společností, v jejichž akciovém podílu je kapitál z těchto zemí," napsal na Twitteru Rafal Brzoska, generální ředitel společnosti InPost.

Zdroj: reuters.com

V kalendářích i v menu Trezoru Marka Fichtnera v pražské restauraci Červený Jelen neochvějně vládne jaro.
Odrůda Riesling je ve světě vína opravdovým pojmem. A právem! V Monarchu se 14. května v rámci řízené degustace zaměří na oblast Mosel.
Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad...
V pražském baru Pruts nedávno proběhlo české finále Grahamʼs Blend Series Cocktail Competition. Osm finalistů připravilo svůj originální koktejl, jehož dominantní složkou byl Grahamʼs Blend Nº5...
Více než 60 slovinských vinařů dostalo v pondělí 22. dubna jedinečnou příležitost prezentovat svá prémiová vína. Na neformálním setkání v Kaiserštejnském paláci, které se konalo pod záštitou...
Ve významné mezinárodní soutěži kvality výrobků Monde Selection Quality Awards potvrdila pálenka Baron Hildprandt Ze zralých hrušek vysokou úroveň českých ovocných destilátů i um zkušeného mistra...
Ako môže vyzerať podujatie, kde sa stretnú nadšenci kávy, kávoví odborníci a umelci na jednom mieste? V piatok 10. a v sobotu 11. mája sa otvoria brány bratislavskej Novej Cvernovky, kde sa už po...
20 ostrovních restaurací bylo nově oceněno tzv. „Bibem“ za nabídku kvalitní a cenově výhodné kuchyně.
Kávy od české pražírny výběrové kávy doubleshot dostaly nové obaly, které lépe odrážejí to, jak značka přemýšlí o své kávě.