Polské řetězce končí s produkty z Ruska a Běloruska

Polské řetězce končí s produkty z Ruska a Běloruska

autor: Red. foto: Patrick Doyle/Reuters

Žabka, Carrefour nebo Rossmann ze svých regálů stahují produkty pocházejících z těchto dvou zemí. Přidal se i největší polský maloobchodní řetězec, Biedronka.

Největší polský maloobchodní řetězec Biedronka přestal od úterý prodávat výrobky společností, registrovaných v Rusku a Bělorusku, a připojí se tak k rostoucímu počtu polských firem protestujících proti ruské invazi na Ukrajinu. Informuje o tom agentura Reuters.

„Toto rozhodnutí je podloženo naším nesouhlasem s bezprecedentní agresí proti nezávislé Ukrajině. Týká se celkem 16 druhů výrobků," uvedla Biedronka, kterou vlastní Portugalec Jeronimo Martins.

Podobné rozhodnutí přijala i polská odnož francouzského Carrefouru. „S ohledem na nepřátelské akce na Ukrajině se společnost Carrefour Polska rozhodla stáhnout z prodeje ve svých prodejnách všechny výrobky z Ruska a Běloruska. Řetězec rovněž nehodlá zadávat nové objednávky na ruské a běloruské výrobky," uvedla společnost v prohlášení, z něhož citoval web wirtualnemedia.pl.

K zákazu se připojily i další společnosti, včetně řetězce samoobsluh Žabka, největšího řetězce drogerií v zemi Rossmann, který uvedl, že z regálů stáhl více než 150 různých výrobků, nebo společnosti Inpost, provozovatele automatických balíkových schránek.

„Představenstvo společnosti Inpost přijalo obtížné, ale nezbytné rozhodnutí nenakupovat služby nebo zboží od ruských a běloruských společností, ale ani od společností, v jejichž akciovém podílu je kapitál z těchto zemí," napsal na Twitteru Rafal Brzoska, generální ředitel společnosti InPost.

Zdroj: reuters.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář