MICHELIN 2022 v Německu? Jednoduše žně...

MICHELIN 2022 v Německu? Jednoduše žně...

Redakce Redakce foto: se svolením schanz.restaurant

Německo má po posledním udílení hvězd od MICHELIN Guide více než 320 označených restaurací. Přibyl dokonce i nevětší možný kalibr – nová restaurace se třemi hvězdami.

Němečtí šéfkuchaři se během pandemie koronaviru podle všeho hodně snažili. V novém vydání průvodce po gurmánských restauracích Michelin, které bylo představeno před několika dny, přibylo letos v Německu 17 restaurací s jednou michelinskou hvězdou, čímž se jejich celkový počet zvýšil na historické maximum 327.

Šéf MICHELIN Guide v Německu Ralf Flinkenflügel uvedl, že odstávky restaurací během pandemie koronaviru poskytly šéfkuchařům čas na zdokonalení kuchyně, experimentování s kreativními pokrmy a soustředění dělat mnoho věcí lépe.

Zároveň Flinkenflügel pochválil restauratéry, loňský rok označil za „neuvěřitelně náročný" a dodal, že bylo „opravdu úžasné, jak dobře to všechno kuchaři v Německu zvládli". „Je to rekordní rok. To nás velmi překvapilo," řekl německý ředitel.

Nová německá trojka

Letos tedy přibyla v Německu nová tříhvězdičková restaurace, což je nejvyšší a nejexkluzivnější hodnocení Michelinu. Jedná se o podnik schanz.restaurant, který se nachází ve vinařské oblasti Porýní-Falc nedaleko od řeky Mosely. Restaurace schanz.restaurant se tímto stala jednou z devíti restaurací v Německu se třemi michelinskými hvězdami.

„Inspektoři byli jednotní v názoru, že je zdejší kuchyně naprosto prvotřídní," napsal ve středu ve své zprávě průvodce Michelin. „Majitel a šéfkuchař Thomas Schanz vytváří pokrmy, které jsou lahodné, osobité a výrazné."

Další tříhvězdičkové restaurace v Německu se nacházejí v odlehlých vesnicích v Porýní-Falci a v sousedním Sársku. Jedna se nachází u jezera Tegernsee v Bavorsku a po jedné má Berlín i Hamburk. V malé schwarzwaldské vesnici Baiersbronn si můžete zajít dokonce do dvou tříhvězdičkových podniků.

The Michelin Guide Germany 2022 souhrn:

  • 9 tříhvězdových restaurací (z toho 1 nová)
  • 46 restaurací s dvěma hvězdami (z toho 8 je letos nových)
  • 272 v Německu má jednu hvězdu (z toho 31 jí má nově)
  • 297 restaurací nese označení Bib Gourmand (z toho 18 nově) 
  • 61 restaurací má také MICHELIN Green Star za udržitelný přístup v kuchyni (11 nově)

Zdroj: guide.michelin.com

V kalendářích i v menu Trezoru Marka Fichtnera v pražské restauraci Červený Jelen neochvějně vládne jaro.
Odrůda Riesling je ve světě vína opravdovým pojmem. A právem! V Monarchu se 14. května v rámci řízené degustace zaměří na oblast Mosel.
Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad...
V pražském baru Pruts nedávno proběhlo české finále Grahamʼs Blend Series Cocktail Competition. Osm finalistů připravilo svůj originální koktejl, jehož dominantní složkou byl Grahamʼs Blend Nº5...
Více než 60 slovinských vinařů dostalo v pondělí 22. dubna jedinečnou příležitost prezentovat svá prémiová vína. Na neformálním setkání v Kaiserštejnském paláci, které se konalo pod záštitou...
Ve významné mezinárodní soutěži kvality výrobků Monde Selection Quality Awards potvrdila pálenka Baron Hildprandt Ze zralých hrušek vysokou úroveň českých ovocných destilátů i um zkušeného mistra...
Ako môže vyzerať podujatie, kde sa stretnú nadšenci kávy, kávoví odborníci a umelci na jednom mieste? V piatok 10. a v sobotu 11. mája sa otvoria brány bratislavskej Novej Cvernovky, kde sa už po...
20 ostrovních restaurací bylo nově oceněno tzv. „Bibem“ za nabídku kvalitní a cenově výhodné kuchyně.
Kávy od české pražírny výběrové kávy doubleshot dostaly nové obaly, které lépe odrážejí to, jak značka přemýšlí o své kávě.