MICHELIN 2022 v Německu? Jednoduše žně...

MICHELIN 2022 v Německu? Jednoduše žně...

autor: Red. foto: se svolením schanz.restaurant

Německo má po posledním udílení hvězd od MICHELIN Guide více než 320 označených restaurací. Přibyl dokonce i nevětší možný kalibr – nová restaurace se třemi hvězdami.

Němečtí šéfkuchaři se během pandemie koronaviru podle všeho hodně snažili. V novém vydání průvodce po gurmánských restauracích Michelin, které bylo představeno před několika dny, přibylo letos v Německu 17 restaurací s jednou michelinskou hvězdou, čímž se jejich celkový počet zvýšil na historické maximum 327.

Šéf MICHELIN Guide v Německu Ralf Flinkenflügel uvedl, že odstávky restaurací během pandemie koronaviru poskytly šéfkuchařům čas na zdokonalení kuchyně, experimentování s kreativními pokrmy a soustředění dělat mnoho věcí lépe.

Zároveň Flinkenflügel pochválil restauratéry, loňský rok označil za „neuvěřitelně náročný" a dodal, že bylo „opravdu úžasné, jak dobře to všechno kuchaři v Německu zvládli". „Je to rekordní rok. To nás velmi překvapilo," řekl německý ředitel.

Nová německá trojka

Letos tedy přibyla v Německu nová tříhvězdičková restaurace, což je nejvyšší a nejexkluzivnější hodnocení Michelinu. Jedná se o podnik schanz.restaurant, který se nachází ve vinařské oblasti Porýní-Falc nedaleko od řeky Mosely. Restaurace schanz.restaurant se tímto stala jednou z devíti restaurací v Německu se třemi michelinskými hvězdami.

„Inspektoři byli jednotní v názoru, že je zdejší kuchyně naprosto prvotřídní," napsal ve středu ve své zprávě průvodce Michelin. „Majitel a šéfkuchař Thomas Schanz vytváří pokrmy, které jsou lahodné, osobité a výrazné."

Další tříhvězdičkové restaurace v Německu se nacházejí v odlehlých vesnicích v Porýní-Falci a v sousedním Sársku. Jedna se nachází u jezera Tegernsee v Bavorsku a po jedné má Berlín i Hamburk. V malé schwarzwaldské vesnici Baiersbronn si můžete zajít dokonce do dvou tříhvězdičkových podniků.

The Michelin Guide Germany 2022 souhrn:

  • 9 tříhvězdových restaurací (z toho 1 nová)
  • 46 restaurací s dvěma hvězdami (z toho 8 je letos nových)
  • 272 v Německu má jednu hvězdu (z toho 31 jí má nově)
  • 297 restaurací nese označení Bib Gourmand (z toho 18 nově) 
  • 61 restaurací má také MICHELIN Green Star za udržitelný přístup v kuchyni (11 nově)

Zdroj: guide.michelin.com

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...