Web, který pomáhá restauracím s náborem ukrajinských uprchlíků

Web, který pomáhá restauracím s náborem ukrajinských uprchlíků

autor: Red. foto: Pylyp Sukhenko

Nový náborový web ve Velké Británii si klade za cíl pomoci ukrajinským uprchlíkům a zároveň poskytnout řešení pro pohostinství, které se dlouhodobě potýká s personálními problémy.

Cílem webové stránky hospitalityforall.co.uk  je urychlit proces, který umožní restauracím zaměstnat uprchlíky prchající ze své země před válkou. Restaurace na připravovaném webu budou moci zveřejňovat volná pracovní místa, o která se budou moci uprchlíci ucházet. Učiní tak pomocí jednoduchého procesu podávání žádostí o celou řadu pozic v gastronomii, od vyšších postů, až po pomocné síly.

„Chceme spojit přední londýnské restaurace a sjednotit toto odvětví v poskytování podpory při zaměstnávání, abychom pomohli ukrajinským uprchlíkům najít práci, jakmile dorazí do Spojeného království," uvádí se v prohlášení společnosti Burger & Lobster, která stránky připravuje.

„Odvětví pohostinství vždy vítalo lidi různých národností, dovedností a původu. A naše webová  stránka v tomto nebude jiná. Web bude hotový již brzy a jeho cílem je pomoci lidem v krizi tím, že poskytne pracovní místa ukrajinským uprchlíkům, kteří hledají práci při příjezdu do UK.“

Řada restauračních značek se již připojila k projektu, včetně společnosti Pret A Manger, která uvedla, že může pro začátek poskytnout až 50 pracovních míst pro uprchlíky. Jiné uvedly, že by dokonce mohly žadatelům poskytnout finanční prostředky na cestu do Spojeného království a pomoci jim s ubytováním, pokud by jejich žádost o práci u nich byla úspěšná.

„Když se spojíme, jsme silný sektor, a proto děkujeme provozovatelům, kteří se přihlásili, a vítáme budoucí partnery, kteří se k nám v této věci připojí," stojí v prohlášení provozovatelů nového náborového webu.

Zdroj: finedininglovers.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář