MICHELIN Guide míří do Dubaje. V červnu vydá prvního průvodce

MICHELIN Guide míří do Dubaje. V červnu vydá prvního průvodce

autor: Red. foto: se svolením The MICHELIN Guide

Už letos MICHELIN Guide přijde s novým průvodcem. Bude se v něm zabývat nejlepšími restauracemi Dubaje. Podívejte se na video, které podle michelinských inspektorů představuje tamní kuchyni.

Dubaj, která je domovem stovek národností, se z obchodního přístavu v Arabském zálivu stala jednou z nejrozmanitějších obchodních a cestovních destinací na světě. Díky této dynamice se v Dubaji vyvinula velmi zajímavá kultura stravování, která přebírá vlivy kuchyní z celého světa, včetně arabských specialit.

„S potěšením oznamujeme, že se Dubaj připojí k rodině průvodců MICHELIN Guide. Náš tým inspektorů je již v terénu, aby připravil první selekci restaurací, která bude zveřejněna v červnu," oznámil Gwendal Poullennec, mezinárodní ředitel průvodce MICHELIN. „Představíme to nejlepší z dubajské gastronomie, abychom tak vyzvedli nejen vytříbenost, kterou je město proslulé, ale také širokou rozmanitost kuchyní, kterou poskytuje poloha a historie města."

Velký kontrast starého a nového v Dubaji je k vidění nejen na architektonických skvostech a tradičních trzích, ale také v autentické emirátské i blízkovýchodní kuchyni a v možnostech mezinárodního stravování pod vedením špičkových šéfkuchařů.

Issam Kazim, výkonný ředitel Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing, dodal, že „toto nejnovější ocenění pro Dubaj, která je již nyní jednou z nejoblíbenějších světových destinací, je zároveň uznáním pozice významného gastronomického centra, inspirovaného cílem našeho vizionářského vedení učinit z Dubaje nejvyhledávanější světovou destinaci a nejlepší město pro život i práci. Dubaj je domovem tisíců restaurací nabízejících nejrůznější kuchyně od fine diningu po street food, i talentovaných šéfkuchařů, a proto průvodce MICHELIN Guide Dubai poskytne nový pohled a nové informace o rozmanitosti, kreativitě a multikulturní povaze dubajské kulinářské nabídky. Jsme nadšeni, že můžeme v této chvíli oznámit průvodce právě pro Dubaj."

Výběr bude proveden podle osvědčené metodiky uplatňované po celém světě inspektory průvodce MICHELIN na základě jeho univerzálně uplatňovaného souboru pěti kritérií, mezi něž patří kvalita surovin, kuchařské mistrovství, harmonie chutí, osobnost šéfkuchaře prostřednictvím kuchyně a konzistence v čase i napříč celým menu. Tato kritéria jsou uplatňována na všechny vybrané restaurace, aby pomohla gastronomům z celého světa informovaně si vybrat z vysoce kvalitních možností.

Dubaj bude nejnovějším přírůstkem do průvodce MICHELIN, který v současnosti zahrnuje 36 kulinářských destinací v Severní Americe, Jižní Americe, Asii, Tichomoří a Evropě.

Úplný výběr 2022 restaurací z průvodce MICHELIN Guide Dubai bude k dispozici na webových stránkách průvodce MICHELIN Guide a v aplikaci MICHELIN Guide App, která je zdarma k dispozici pro systémy iOS a Android a v níž mohou uživatelé vyhledávat restaurace podle jejich umístění, typů kuchyně nebo dalších funkcí.

Zdroj: guide.michelin.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář