Amazon má novou řadu privátních plant-based potravin

Amazon má novou řadu privátních plant-based potravin

autor: Red. foto: se svolením společnosti Amazon

Stejně jako jiní světoví prodejci potravin, i Amazon Fresh nyní nabízí řadu rostlinných produktů, které chtějí uvádět za nižší ceny, než jiní prodejci.

Řada Amazon Fresh Plant-Based zahrnuje například grilované placičky, mandlové mléko, mletou náhražku masa a "chick'n" nugety. Www stránky pro tyto produkty uvádí zdravé vlastnosti každé položky, takže se spotřebitel dozví, že třeba placičky obsahují 21 gramů bílkovin na porci, zatímco mandlové mléko má o 50 % více vápníku než běžné mléko.

V rámci propagace této nové řady nabízel Amazon své rostlinné produkty po celý březen s 20% slevou, a to jak online, tak v obchodech. Společnost Amazon uvedla, že v průběhu roku bude řadu rostlinných produktů dále rozšiřovat.

Nové výrobky Amazonu jsou součástí boomu potravin pod jeho vlastní značkou. Společnost přidává výrobky do řad jako Happy Belly, Fresh a Amazon Kitchen, a v loňském roce uvedla řadu potravin nazvanou Aplenty, která má v portfoliu vše od omáčky na těstoviny až po mraženou pizzu. Amazon Fresh také prodává výrobky značky 365 Everyday společnosti Whole Foods.

Potraviny na rostlinné bázi zaznamenaly v posledních letech silný růst prodeje, ačkoli se tato kategorie stala přesycenou produkty a tím prodej se v poslední době zpomalil. Zároveň se maloobchodníci snaží přijít na to, jak nejlépe prodávat alternativy masa v obchodech i na internetu.

Prodeje privátních značek jsou připraveny růst, a to především proto, že vysoká míra inflace pokračuje a privátní značky v obchodech nabízejí nižší ceny výrobků. Přitom je mnozí zákazníci vnímají jako výrobky srovnatelné kvality.

Zdroj: https://www.amazon.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář