Daniel Humm spouští předplatitelskou Eleven Madison Home

Daniel Humm spouští předplatitelskou Eleven Madison Home

autor: Red. foto: se svolením Eleven Madison Park

Daniel Humm, šéf jedné z nejlepších restaurací světa Eleven Madison Park, která se v loňském roce začala věnovat pouze rostlinné stravě, oznámil nový projekt: Eleven Madison Home. Pojďte se podívat, jak nabídka vypadá.

Cílem předplatitelské služby je povzbudit zákazníky, aby alespoň jeden den v týdnu jedli rostlinnou stravu. Samotný Humm si myslí, že i to by mělo mít pozitivní dopad.

Pokud si službu objednáte, každý týden vám dorazí domů balíček, který obsahuje jídla na jeden den, díky nimž si můžete v pohodlí domova vychutnat novinky z restaurace a zároveň se dozvědět něco o světě farmářů, řemeslníků, chutí a ingrediencí.

Daniel Humm prohlásil, že přeměna Eleven Madison Park na rostlinnou restauraci byla nejzajímavějším obdobím celé jeho kuchařské kariéry. „Bylo to smysluplné a rozsáhlé. Popisujeme úplně nový svět, který je pro nás výzvou ke kreativitě a neustálému učení. Je vzrušující vařit a jíst tímto způsobem. To, o čem jsme si zpočátku mysleli, že by nás mohlo omezovat, se ukázalo být naopak povzbuzující," řekl.

Humm se rozhodl využít svou kreativitu pro lepší budoucnost, založenou na rostlinné stravě, protože to je podle něj směr, kterým se potravinový systém musí ubírat. „Nejsem vědec ani odborník na změnu klimatu, ale jsem kuchař. Na vlastní oči vidím, jak se náš svět mění, pokud jde o kvalitu, dostupnost surovin a způsob jejich získávání. Musíme přehodnotit normy a přepsat pravidla. Tento způsob stravování je lepší pro planetu i naše zdraví," řekl.

K vytvoření Eleven Madison Home slavného kuchaře inspirovaly reakce hostů v restauraci, kteří mu prý říkali: „Kdybych se mohl stravovat tímto způsobem, jedl bych pořád jenom rostlinnou stravu." Daniel Humm to dle svých slov zpočátku považoval za milé povzbuzení na základě obrovské změny, kterou provedl, až mu došlo, že je tu něco, na čem by se dalo zapracovat.

„Mohli bychom udělat víc pro to, abychom toto štěstí přinesli i lidem, kteří zrovna v naší restauraci nesedí?“ ptal se sebe a svých kolegů.

Každým nákupem u Eleven Madison Home navíc objednavatel přispívá přímo na jeden rostlinný pokrm  pro charitu Rethink Food, která prostřednictvím Eleven Madison Truck bojuje proti nedostatku potravin v New Yorku tím, že poskytuje jídlo těm nejpotřebnějším.

Zdroj: foodandwinegazette.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář