Dvě zlaté medaile pro Diplomático Selección de Familia

Dvě zlaté medaile pro Diplomático Selección de Familia

autor: Red. foto: se svolením Ultra Premium Brands

Jedna z nejstarších a nejprestižnějších soutěží, San Francisco World Spirits Competition, letos ocenila tento superprémiový rum hned dvojitou zlatou medailí. O tom, že ji destilát dostane, musí jednomyslně rozhodnout všichni porotci.

Soutěž SFWSC byla založena v roce 2000 a je největší soutěží v Severní Americe. Přibližně 5 000 vzorků lihovin letos hodnotilo 70 porotců z celého světa. Rumu Diplomático Selección de Familia byla v letošním ročníku udělena dvojitá zlatá medaile. Takto oceněné destiláty se považují za jedny z nejlepších na světě. Dvojitou zlatou medaili obdrží pouze tehdy, když jim všichni porotci jednomyslně udělí zlaté ocenění.

Destilace rumu Diplomático Selección de Familia probíhá z 90 % v měděném kotlíkovém destilačním zařízení (těžké rumy) a z 10 % v destilačním zařízení “Batch kettle” (unikátní periodický destilační systém, kombinace atypického destilačního kotle a kolony) a formou kolonové destilace (středně těžké a lehké rumy). Vyrábí se z melasy a panenského medu z cukrové třtiny, a zraje až 12 let v sudech z amerického bílého dubu, sudech po bourbonu a po sherry. Tento sofistikovaný rum, mistrovsky namíchaný na 43 % alkoholu, má intenzivní charakteristickou chuť ideální pro vychutnávání čistého rumu. Má vůni vanilky, karamelu, červeného ovoce a dubu. V chuti se dřevo a švestky snoubí s tóny karamelu, které vytvářejí dobře zakulacený a dlouhotrvající závěr.

Název Selección de Familia, tedy v překladu „výběr rodiny“, odkazuje na jedinečnou povahu rodiny Ballesteros, která stojí za nezávislou značkou Diplomático, a na její vášeň pro řemeslo a umění výroby rumu. K vytvoření tohoto vynikajícího blendu rodina společně s Maestros Roneros pečlivě vybrala ty nejlepší rumy a sudy, které dle jejich názoru nejlépe definovaly styl a hodnoty značky Diplomático.

Zdroj: Tisková zpráva Ultra Premium Brands

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář