McDonald's prodává ruské restaurace nabyvateli licence. Cenu řetězec nezveřejnil

McDonald's prodává ruské restaurace nabyvateli licence. Cenu řetězec nezveřejnil

autor: Red. foto: restaurantdive.com

Společnost McDonald's před několika dny oznámila, že prodala své portfolio ruských poboček stávajícímu držiteli licence Alexandru Govorovi, který je bude provozovat pod novou značkou.

Společnost Govor se stala držitelem licence McDonald's v roce 2015 a na Sibiři provozovala 25 poboček.

Očekává se, že transakce bude uzavřena v nadcházejících týdnech v závislosti na schválení regulačními orgány a dalších podmínkách. Podle podmínek prodeje si společnost Govor ponechá zaměstnance McDonald's v zakoupených pobočkách po dobu nejméně dvou let. Společnost Govor se rovněž zavázala, že bude až do uzavření transakce vyplácet mzdy zaměstnancům společnosti, kteří pracují ve 45 regionech Ruska. Rovněž má také uhradit stávající závazky vůči pronajímatelům, dodavatelům a komunálním službám. Prodejní cena nebyla zveřejněna.

McDonald's prodá své ruské podnikání místnímu kupci, protože „vlastnictví podniku v Rusku již není udržitelné a není ani v souladu s hodnotami McDonald's", oznámila společnost v tiskové zprávě. Řetězec 8. března dočasně uzavřel své restaurace a celkově pozastavil provoz v Rusku.

McDonald's se už v dubnu podělil s veřejností  o informaci, že zastavení provozu na Ukrajině a v Rusku ho stálo 127 milionů dolarů. Většina této ztráty (100 milionů dolarů) připadá na zásoby v dodavatelském řetězci, kterých se provozovatelé jednoduše museli zbavit.

Zdroj: restaurantdive.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář