Finnair představila nový koncept stravování v prémiové ekonomické a business třídě

Finnair představila nový koncept stravování v prémiové ekonomické a business třídě

autor: Red. foto: se svolením Finnair

Pasažéři byznys třídy si nyní mohou vybrat až ze šesti hlavních jídel, včetně menších variant ve stylu bistro. Po dvou studených předkrmech následuje teplé jídlo a příloha. Tím ale možnosti výběru nekončí.

Jídla mohou být doplněna sýrem nebo dezertem, a před přistáním bude podáváno druhé lehčí jídlo v podobě snídaně nebo oběda v závislosti na časovém rozvrhu letu.

Zákazníci business třídy mají dokonce možnost si hlavní jídlo předem objednat prostřednictvím služby Manage Booking na webových stránkách společnosti Finnair. Společnost uvedla, že hodlá klást důraz na „kvalitní neformální stravování" s nabídkou tří malých jídel a dvou hlavních jídel.

Finnair rovněž uvedla, že „v zájmu maximalizace doby spánku během letu nabízí nové koncepční menu také v rychlejším servisu, aby zákazník co nejlépe využil svůj pobyt ve vzduchu k odpočinku a relaxaci".

Letecká společnost se k těmto novinkám nechala inspirovat nedávno uvedenou jídelní kolekcí Littala Kuulas, kterou pro Finnair vytvořil designer Harri Koskinen. Zahrnuje nové talíře, misky, šálky, poháry, sklenice na víno a příbory.

Společnost Finnair také obměnila své nápojové menu, a to včetně nového signature koktejlu Northern Blush, který je k dispozici na všech palubách. Menu se zaměřuje především na finské producenty, včetně whisky Kyro, ginu z Helsinki Distillery a dezertního vína Valamo XO.

V neposlední řadě dopravce uvedl, že v rámci nového konceptu stravování došlo k výraznému omezení předmětů pro jedno použití a plastů. Například kelímky na předkrmy a saláty nebo balíčky na sůl a pepř jsou kompletně odstraněny.

Eerika Enneová, vedoucí oddělení zákaznické zkušenosti společnosti Finnair, k novinkám uvedla: „Abychom doplnili skvělým servisem naše nové sekce Business Class a Premium Economy na dlouhých trasách, zcela jsme přepracovali náš koncept služeb a nabídli pasažérům moderní a prémiové stravování. Díky zkušenostem našich šéfkuchařů z Finnair Kitchen jsme využili našeho severského dědictví a vytvořili menu, které maximálně využívá místní produkty. Naši kuchaři díky tomu vytváří lahodné pokrmy, které si můžete vychutnat v pohodlí ve výšce 39 000 stop."

Zdroj: businesstraveller.com

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...