Finnair představila nový koncept stravování v prémiové ekonomické a business třídě

Finnair představila nový koncept stravování v prémiové ekonomické a business třídě

autor: Red. foto: se svolením Finnair

Pasažéři byznys třídy si nyní mohou vybrat až ze šesti hlavních jídel, včetně menších variant ve stylu bistro. Po dvou studených předkrmech následuje teplé jídlo a příloha. Tím ale možnosti výběru nekončí.

Jídla mohou být doplněna sýrem nebo dezertem, a před přistáním bude podáváno druhé lehčí jídlo v podobě snídaně nebo oběda v závislosti na časovém rozvrhu letu.

Zákazníci business třídy mají dokonce možnost si hlavní jídlo předem objednat prostřednictvím služby Manage Booking na webových stránkách společnosti Finnair. Společnost uvedla, že hodlá klást důraz na „kvalitní neformální stravování" s nabídkou tří malých jídel a dvou hlavních jídel.

Finnair rovněž uvedla, že „v zájmu maximalizace doby spánku během letu nabízí nové koncepční menu také v rychlejším servisu, aby zákazník co nejlépe využil svůj pobyt ve vzduchu k odpočinku a relaxaci".

Letecká společnost se k těmto novinkám nechala inspirovat nedávno uvedenou jídelní kolekcí Littala Kuulas, kterou pro Finnair vytvořil designer Harri Koskinen. Zahrnuje nové talíře, misky, šálky, poháry, sklenice na víno a příbory.

Společnost Finnair také obměnila své nápojové menu, a to včetně nového signature koktejlu Northern Blush, který je k dispozici na všech palubách. Menu se zaměřuje především na finské producenty, včetně whisky Kyro, ginu z Helsinki Distillery a dezertního vína Valamo XO.

V neposlední řadě dopravce uvedl, že v rámci nového konceptu stravování došlo k výraznému omezení předmětů pro jedno použití a plastů. Například kelímky na předkrmy a saláty nebo balíčky na sůl a pepř jsou kompletně odstraněny.

Eerika Enneová, vedoucí oddělení zákaznické zkušenosti společnosti Finnair, k novinkám uvedla: „Abychom doplnili skvělým servisem naše nové sekce Business Class a Premium Economy na dlouhých trasách, zcela jsme přepracovali náš koncept služeb a nabídli pasažérům moderní a prémiové stravování. Díky zkušenostem našich šéfkuchařů z Finnair Kitchen jsme využili našeho severského dědictví a vytvořili menu, které maximálně využívá místní produkty. Naši kuchaři díky tomu vytváří lahodné pokrmy, které si můžete vychutnat v pohodlí ve výšce 39 000 stop."

Zdroj: businesstraveller.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář