Znovuobjevený Mirazur: trailer dokumentu je zde

Znovuobjevený Mirazur: trailer dokumentu je zde

autor: Red. foto: Matteo Carassale, Franck Ribiere a Verane Frediani

Podívejte se na trailer skvělého dokumentu o jedné z nejlepších restaurací světa, nesoucí status tří hvězd MICHELIN Guide.

Film s názvem Reinventing Mirazur má 98 minut a dokumentuje jeden rok v životě šéfkuchaře Maura Colagreca, který se ocitl v situaci, kdy od základu přehodnocuje a znovuobjevuje svou restauraci Mirazur ve francouzském Mentonu, oceněnou třemi michelinskými hvězdičkami. Děje se tak poté, co pandemie COVID-19 zastavila jakýkoli progres, v době, kdy byla restaurace na svém vrcholu a nesla ocenění nejlepší restaurace na světě v žebříčku The World's 50 Best Restaurants.

Během pandemie špičkový šéfkuchař Colagreco a jeho žena Julia využili příležitosti a restauraci zcela přebudovali. A to nejen kompletní rekonstrukcí uvnitř, ale také opětovným propojením s přírodou vně budovy a faktickým umístěním zahrady restaurace na talíř. A vytvořili zcela nový gastronomický zážitek.

Colagreco, který je stejně tak zahradníkem jako šéfkuchařem, se spolu s týmem ukryli do zahrady na svahu Mirazuru na Francouzské riviéře s výhledem na moře, a učili se, jak maximálně využít optimální okamžik pro výsadbu a sklizeň ovoce, zeleniny a bylinek. Zrodilo se Lunární menu Mirazur, inspirované koloběhem přírody a rozdělené do čtyř sekcí (kořeny, listy, květy a plody), které odpovídají měsíčnímu cyklu.

Na filmu Reinventing Mirazur se podíleli producenti Frédiani, Ribière, Colagreco, Thomas Augsberger z losangeleské společnosti Eden Rock Media, a Schuyler Ransohoff a Wes Fleuchaus ze společnosti Front Berner. Film měl světovou premiéru loni v září na filmovém festivalu v San Sebastianu.

Zdroj: finedininglovers.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář