Dubaj má svůj první oficiální MICHELIN Guide. Víme, kdo se do něj dostal

Dubaj má svůj první oficiální MICHELIN Guide. Víme, kdo se do něj dostal

autor: Red. foto: se svolením BULGARI Hotels & Resorts

Historicky první průvodce MICHELIN Guide po Dubaji je na světě. Hned u prvního vyhlášení cinkly i dvojhvězdy. Kdo za tím stojí?

V tomto prvním vydání naleznete celkem 69 restaurací. Ve městě je nyní devět jednohvězd a dvě dvouhvězdičkové restaurace.

Průvodce byl představen na akci v Dubai Opeře za účasti mnoha kulinářských osobností kosmopolitního města. Jako dvouhvězdičkové byly vybrány podniky spojené se skutečně světovými jmény šéfů kuchyně. Na toto prestižní ocenění dvou hvězd si sáhly Il Ristorante šéfkuchaře Niko Romita a Stay, kterou vede šéfkuchař Yannick Alleno.

Mezi nové dubajské jednohvězdy, které se objevily v tomto prvním vydání, patří Torno Subito od Massima Bottury a Tasca od Josého Avileze, na seznam se ale dostala i restaurace 11Woodfire, vedená místním talentem Akmalem Anuarem.

MICHELIN Guide oznámil své vůbec první vydání pro emirát Dubaj letos v březnu, po několika letech výzev k zařazení Dubaje do slavného červeného průvodce.

Dubaj je v posledních letech rozhodně prestižní lokalitou s prosperující kulinářskou scénou a aktuální příchod MICHELIN Guide do města jenom potvrzuje vysokou úroveň tamních restaurací. Samozřejmě také neméně vysokou míru financí, kterým Dubaj vládne.

Další respektovaný žebříček, The World’s 50 Best Restaurants, nedávno oznámil svou první selekci pro region MENA (Blízký východ a severní Afrika), přičemž první místo obsadila dubajská restaurace 3Fils, která ovšem kupodivu nezískala ani jednu hvězdu v novém průvodci MICHELIN Guide Dubai.

Pro zajímavost, do průvodce se dostalo 21 různých světových kuchyní, restaurace obdržely 14 označení BIB Gourmand a 44 restaurací bylo zapsáno do průvodce bez hvězdy.

Celý seznam restaurací oceněných hvězdou v novém MICHELIN Guide Dubai je zde:

Dvě hvězdy MICHELIN Guide

Il Ristorante - Niko Romito

Stay by Yannick Alleno

Jedna hvězda MICHELIN Guide:

Al Muntaha

11 Woodfire

Armani/Ristorante

Hakkasan

Hoseki

Ossiano

Tasca by Jose Avillez

Torno Subito

Tresind Studio

Zdroj: guide.michelin.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář