Chřest střídá rajče. Pražský Benjamin zahájil letní sezonu

Chřest střídá rajče. Pražský Benjamin zahájil letní sezonu

autor: Red. foto: VisitChef.com

Řízená degustace u kulatého stolu čítající maximálně 10 hostů a mnoho pokrmů dodělávaných přímo před jejich zraky. Čerstvý hrášek s úhořem a tymiánem nebo vyšlehané sádlo. Benjamin představuje nové menu.

Za celým smělým projektem stojí majitel Štěpán Návrat. Po jeho boku stojí mladý talentovaný šéfkuchař Jakub Červenka, který kromě přípravy samotných pokrmů, provází hosty během celého večera.

Menu v Benjaminovi se mění sezónně a nyní nastává ta letní. Jarní zelený chřest střídá šťavnaté rajče, a to hned v několika podobách na jednom talíři. Nemění se vždy celé menu, ale jeho položky, které již nejsou běžně k dostání. Celý gastronomický zážitek začíná domácím pečivem. „Nehledejte k němu máslo, pomazánku nebo tvaroh. Tentokrát jsme zvolili sádlo, které je ale vyšlehané do pěny a posypané sušenými škvarky. Neuvěřitelně intenzivní chuť, která se na jazyku doslova rozplývá,“ dodává šéfkuchař Jakub Červenka.

Další jednou letní novinkou je čerstvý hrášek s úhořem a tymiánem. Dokonale osvěžující chod, který jedním soustem přenese dotyčného na letní zahrádku, kde se hrášek rovnou po utržení konzumuje a jeho chuť je neskutečně sladká. Za zmínku stojí i další chod, a to artyčok nakrájený na plátky se slunečnicí a vývarem z černého česneku. Milovníci masa jistě ocení křepelku s karotkou, křenem a lískovým oříškem. Sladká tečka v podobě čokolády, tvarohu, melty a pohanky je absolutní symfonií. Konzistence čokolády připomíná termix, ale chuť je tak podmanivá, že v ústech doslova rezonuje.

Řízená degustace startuje v 18:30 a cena 8chodové degustace činí 2.190 Kč na osobu. Je možné objednat i vinné párování.

Zážitek na talíři v Norské ulici ve Vršovicích, u kulatého stolu s rozkvetlým stromem nad hlavou.

Zdroj: Tisková zpráva restaurace Benjamin.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář