4 roky restaurace Benjamin

4 roky restaurace Benjamin

autor: Red. foto: se svolením restaurace Benjamin

Mech v interiéru, strom nad hlavou, menu prorostlé historií, sezení u jednoho chef´s table a tím pádem nabídka sociálního restauračního konceptu. Benjamin slaví 4 roky. Všiml si jej i MICHELIN Guide.

Za projektem pojmenovaným podle prvorozeného syna stojí otec, kuchař, gastrovizionář a majitel restaurace Café Buddha a restaurace PRU 58 v jedné osobě, Štěpán Návrat. Restaurace Benjamin, to je kromě Štěpána Návrata také šéfkuchař Jakub Červenka, který má zkušenosti ze zahraničních michelinských restaurací.

Benjamin zaujal po pouhém roce provozu natolik, že je zařazen v michelinském průvodci. Může za to především koncept, který je průlomový, co se týká české gastronomické scény.  Řízená degustace o osmi chodech, která začíná v daném čase, tedy v 18.30. Celkem 10 hostů sedících kolem kulatého barového stolu si během večera užije průřez chutí aktuální české sezony, setká se s kreativitou tamních kuchařů, nemluvě o možném vinném párování, které je hodně atraktivní.

Styl kuchyně by se dal nazvat moderní s českým akcentem, nebo tradiční kuchyně inspirovaná přírodou. Benjamin je snaha o perfekcionismus na malém prostoru. A v těchto dnech slaví své čtvrté výročí.

Zdroj: Tisková zpráva restaurace Benjamin

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář