Slavná michelinská trojhvězda Alaina Ducasse, Le Louis XV, má nového šéfkuchaře a sommeliera

Slavná michelinská trojhvězda Alaina Ducasse, Le Louis XV, má nového šéfkuchaře a sommeliera

autor: Red. foto: se svolením Le Louis XV

V bájném podniku na náměstí Place du Casino došlo ke změnám. Zatímco Dominique Lory nahradila od srpna Francka Ceruttiho na pozici šéfkuchaře Hôtel de Paris, Emmanuel Pilon převzal vedení kuchyně vlajkového podniku Alaina Ducasse, trojhvězdu Le Louis XV. Maxime Pastor vystřídal Noëla Bajora a stal se tak hlavním sommelierem.

Oběma nováčkům, kteří prošli "Ducassovým školením", je kolem třiceti let a již několik let pracovali v hotelu Plaza Athénée. Společně hodlají vnést do jídelního lístku tříhvězdičkové restaurace Le Louis XV-Alain Ducasse à l'Hôtel de Paris svůj vlastní rukopis.

Restaurace Alaina Ducasse v hotelu Hôtel de Paris píše od roku 1987 nové kapitoly gastronomické historie Monaka. Alain Ducasse od otevření podniku v této restauraci nabízí lehkou a svěží kuchyni inspirovanou štědrostí jeho oblíbené Riviéry. Své hosty překvapuje širokou škálou zeleninových pokrmů, které zde umí mistrně připravit. Dnes je i díky jeho umění kuchařského řemesla kulinářská scéna v Monaku bohatší a vitálnější než kdykoli předtím. Restaurace je referenčním bodem a zároveň průkopníkem v tomto luxusním gastronomickém uzlu. Monako je skutečně jedinečné prostředí, co se týče nejenom zdrojů surovin, ale samozřejmě i klientely.

Emmanuel Pilon se v roce 2009 jako velmi mladý připojil k Maison Ducasse a po stáži v Lyonu u dvou šéfkuchařů, kteří získali ocenění Meilleur Ouvrier de France, Christiana Têtedoie a Davyho Tissota, pracoval nejprve v restauraci Louis XV v Monaku u Francka Ceruttiho a Dominiqua Loryho, poté osm let v Paříži u Romaina Medera v restauraci Alaina Ducasse v rámci Plaza Athénée. Jako zástupce šéfkuchaře se zasloužil o tzv. revoluci jednoduchosti. Pomáhal také Romainu Mederovi a Albertu Adriovi v pop-up restauraci ADMO (Adrià Ducasse Meder aux Ombres).

Maxime Pastor je od srpna novým hlavním sommelieren. Pro monackého občana je to vlastně návrat domů. Po absolvování kuchařské školy Lycée Hôtelier de Monaco bylo jeho první zaměstnání v monackém hotelu Hermitage. Poté pracoval v restauraci Guy Savoy v Paříži a v roce 2016 byl jmenován sommelierem v restauraci Alaina Ducasse v hotelu Plaza Athénée. Po těchto unikátních zkušenostech nově zastává funkci hlavního sommeliera v restauraci Louis XV - Alain Ducasse.

Emmanuel Pilon a Maxime Pastor se tímto začlenili do vedoucího týmu slavného podniku a jsou tím pádem partnery manažerky restaurace Claire Sonnet a hlavního cukráře Sandro Micheliho.

Zdroj: Tisková zpráva restaurace Le Louis XV-Alain Ducasse à l'Hôtel de Parky

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář