5 triků pro fakt zabijáckou veganskou halloween párty

5 triků pro fakt zabijáckou veganskou halloween párty

autor: Red. foto: se svolením Chloe Coscarelli

Zkuste si to jednou jako restauratérka, kuchařka a autorka kuchařských knih Chloe Coscarelli. Proč právě jako ona? Třeba proto, že její táta je Don Coscarelli. Ano ten, co režíroval sérii Phantasm, horor Buba Ho-tep nebo hororovou fantasy "John na konci umře".

Coscarelliho dcera dnes tvrdí, že Halloween byl u nich doma velkou událostí, a tak vám může poradit, jak udělat z nasládlé kolednické verze tu pravou hororovou. Mrkneme se na to.

1. Klíčová je atmosféra

Začněte večírek strašidelnou hudbou hned u dveří, například soundtrackem s děsivými zvuky, který navodí hororovou atmosféru při vstupu hostů. Jakmile se večírek rozjede, přejděte na oblíbené halloweenské popové hity, jako jsou Monster Mash a Thriller, případně něco od Ozzyho, abyste své hosty dostali do nálady.

2. Vše záleží na osvětlení, respektive na jeho nedostatku

Použití elektrických svíček v tlumeně osvětlené místnosti je dokonalý a nejbezpečnější způsob, jak dosáhnout strašidelné záře. Čím více, tím lépe! Seskupte je do skupinek nad krbem, položte na prosklený stůl. Pokud si troufáte, nahraďte běžné žárovky ve stolních lampách oranžovými žárovkami s velmi nízkým příkonem, abyste dosáhli ještě strašidelnější atmosféry. Ty seženete v každém obchodě se žárovkami.

3. Buďte kreativní s výzdobou

Místo ubrusu přehoďte přes bufetový stůl nepravidelné tvary z rozstříhaného řídkého plátna (nebo z fáčoviny) s roztřepenými konci. Vytvoříte tak strašidelný efekt pavučiny, aniž byste museli použít typické pavučiny z obchodů, které často zanechávají chmýří kolem jídla.

4. Míchejte podivné drinky

Psali jsme o tom loni, letos to doporučujeme zase – tematické koktejly jsou prostě skvělé. Obyčejné koktejly zpestřete pestrými, přirozeně barevnými přísadami, jako je spirulina, rajčatová, borůvková nebo šťáva z granátového jablka. Aby byla vaše party ještě tematičtější, připravte pro své hosty strašidelné mini veganské cupcaky s očními bulvami! Budou křičet nadšením.

5. Mini veganské cupcaky s očními bulvami

A jak na to? Nemusíte být ani tak sexy jako slečna vlevo – ta úplně vlevo, ta nejmenší, abyste to zvládli. Jsou snadné na přípravu a navíc i bezlepkové. Tak vzhůru do pečení a užijte si to!

Zdroj: VegNews

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...