Chlebomat pro chudé

Chlebomat pro chudé

autor: Red. foto: se svolením MBRGCEC

Dubajský vládce, Jeho Výsost Mohammed bin Rašíd Al Maktúm, spustil v rámci svého projektu "Chléb pro všechny" zbudoval chlebomaty, které nabízejí chléb zdarma pro znevýhodněné osoby.

Tato iniciativa je součástí jeho vize, podle níž nikdo ve Spojených Arabských Emirátech nebude trpět hladem.
Globální poradenské centrum Mohammeda bin Rašída (MBRGCEC) vyhlásilo iniciativu Chléb pro všechny, jejímž cílem je pomáhat znevýhodněným rodinám a nejnižším příjmovým skupinám poskytováním chleba zdarma v prodejních automatech po celém městě. Předprogramované automaty připravují chléb a poskytují jej zdarma jako součást moderního a udržitelného modelu charitativní činnosti.

Jedná se o první iniciativu svého druhu

Prvních deset chlebomatů je rozmístěno v prodejnách ve čtvrtích Dubaje: Al Mizhar, Al Warqa'a, Mirdif, Nad Al Sheba, Nadd Al Hamar, Al Qouz a Al Bada'a. Chlebomaty jsou uživatelsky přívětivé. Uživatelé mohou stisknout tlačítko "objednat" a po přípravě chleba jej stroj vydá.

Ali Al Mutawa, generální tajemník nadace Awqaf and Minors Affairs Foundation (AMAF), pro WAM uvedl: "Tato iniciativa je příkladným modelem inovativního komunitního nadačního fondu, který umožňuje zapojit se všem, vytváří komplexní charitativní hnutí a posiluje ducha solidarity mezi různými sociálními segmenty. Těšíme se na rozšíření rozsahu spolupráce s partnery iniciativy v místní komunitě, abychom oslovili co nejvíce příjemců."

Lidé mohou přispívat přímo prostřednictvím automatu, aplikace Dubai Now nebo prostřednictvím SMS zpráv částkami od 10 do 500 AED. 

Zdroj: caterermiddleeast.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář