Restaurace hotelu The Mozart Prague má nové menu i šéfkuchaře

Restaurace hotelu The Mozart Prague má nové menu i šéfkuchaře

autor: Red. foto: se svolením The Mozart Prague

Kuchyni The Mozart Prague nově vede zkušený šéfkuchař Marek Koucký, který během uplynulých patnácti let sbíral zkušenosti v Londýně, Mexico City i v luxusních rezortech na Maledivách. To se podepsalo i na jeho originálním stylu vaření.

Pro podzimní sezónu vytvořil Marek nové menu, které potěší jak milovníky klasiky (telecí řízek s brambory grenaille), mořských plodů (chobotnice, vepřový bůček, uzená brambora) a lehkých jídel (kuřecí prso, bylinkové noky), tak vegetariány (dýňové ravioly, krém z mascarpone, brokolice).

Kromě výše zmíněných hlavních jídel si v restauraci můžete pochutnat i na celé řadě předkrmů a dezertů, které uspokojí malý i velký hlad. Třeba během chladnějších podzimních dnů vás zaručeně zahřeje chutná polévka z topinamburu s pečenými kaštany. Mezi předkrmy dále najdete hovězí tataráček, uzeného lososa s avokádovou pěnou nebo sýr halloumi smažený v panko strouhance. Dezertům pak dominuje čokoládová pěna s jogurtovou zmrzlinou nebo ananasové carpaccio s citrónovým parfait.

Asi nejlepším způsobem, jak si co nejvíc užít kuchařské umění Marka Kouckého, jsou nedělní brunche. Ty v hotelu pravidelně probíhají od října (vždy od 12 do 16 hodin) a hosté si během nich budou moci pochutnat na čtyřech předkrmech, čtyřech hlavních chodech a třech dezertech. Ceny začínají na 890 Kč/osoba (s nealkoholickými nápoji), brunch s neomezenou konzumací vína a piva pak vyjde na 1.150 Kč/osoba. Samozřejmostí je i speciální menu pro děti do čtyř let za 290 Kč/osoba.

Zdroj: Tisková zpráva The Mozart Prague

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář