Restaurace hotelu The Mozart Prague má nové menu i šéfkuchaře

Restaurace hotelu The Mozart Prague má nové menu i šéfkuchaře

autor: Red. foto: se svolením The Mozart Prague

Kuchyni The Mozart Prague nově vede zkušený šéfkuchař Marek Koucký, který během uplynulých patnácti let sbíral zkušenosti v Londýně, Mexico City i v luxusních rezortech na Maledivách. To se podepsalo i na jeho originálním stylu vaření.

Pro podzimní sezónu vytvořil Marek nové menu, které potěší jak milovníky klasiky (telecí řízek s brambory grenaille), mořských plodů (chobotnice, vepřový bůček, uzená brambora) a lehkých jídel (kuřecí prso, bylinkové noky), tak vegetariány (dýňové ravioly, krém z mascarpone, brokolice).

Kromě výše zmíněných hlavních jídel si v restauraci můžete pochutnat i na celé řadě předkrmů a dezertů, které uspokojí malý i velký hlad. Třeba během chladnějších podzimních dnů vás zaručeně zahřeje chutná polévka z topinamburu s pečenými kaštany. Mezi předkrmy dále najdete hovězí tataráček, uzeného lososa s avokádovou pěnou nebo sýr halloumi smažený v panko strouhance. Dezertům pak dominuje čokoládová pěna s jogurtovou zmrzlinou nebo ananasové carpaccio s citrónovým parfait.

Asi nejlepším způsobem, jak si co nejvíc užít kuchařské umění Marka Kouckého, jsou nedělní brunche. Ty v hotelu pravidelně probíhají od října (vždy od 12 do 16 hodin) a hosté si během nich budou moci pochutnat na čtyřech předkrmech, čtyřech hlavních chodech a třech dezertech. Ceny začínají na 890 Kč/osoba (s nealkoholickými nápoji), brunch s neomezenou konzumací vína a piva pak vyjde na 1.150 Kč/osoba. Samozřejmostí je i speciální menu pro děti do čtyř let za 290 Kč/osoba.

Zdroj: Tisková zpráva The Mozart Prague

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...