Nové Studio Frantzén v Harrods bude stát za návštěvu

Nové Studio Frantzén v Harrods bude stát za návštěvu

autor: Red. foto: se svolením Harrods.com

Studio Frantzén se otevře koncem listopadu v legendárním londýnském obchodním domě a rezervace jsou již otevřené.

Jde o nejnovější restauraci Björna Frantzéna, a to přímo pod střechou Harrods. Podnik má nabízet průnik uznávanou severskou gastronomií švédského šéfkuchaře s asijskými vlivy - to vše v luxusním a moderním provedení skandinávského designu.

Prostor s neuvěřitelnou střešní terasou otevřený až do pozdních hodin má více než 150 míst k sezení a hosté mohou očekávat zcela nový zážitek. Vše, co odráží estetiku vlajkové restaurace Frantzén ve Stockholmu, od hudby a na míru vyrobeného nádobí až po ručně malovanou nástěnnou malbu, bylo pečlivě navrženo tak, aby vytvořilo harmonickou atmosféru. Zároveň byla věnována veškerá pozornost dokonalé obsluze.

Plánovaná společná restaurační část, která má být spíše rušná, bude lemovaná intimními boxy, chybět nebude soukromá jídelna a prostor u kuchyňského pultu, který slibuje divákům-hostům místa v první řadě. Pro ty, kteří si chtějí dát pozdě večer drink, jsou tu dva bary - včetně jednoho s nádherným výhledem na panorama města. Signature koktejly a lihoviny budou připravovány především z prvotřídních severských surovin.

Studio Frantzén se rozhodlo pro uvolněný styl jídelního lístku, který však ponese všechny znaky světově proslulého stylu šéfkuchaře: nekompromisní kvalitu, odvážné chutě a roky praxe vybroušený cit pro kulinářskou vyváženost.

Připravovaný podnik bude vycházet z Frantzénovy stockholmské kuchyně s otevřeným ohněm a bude podávat pokrmy doslova "z krbu". Můžete se těšit například na grilovaný porterhouse steak s morkem s vůní borovice a ponzu z volské oháňky nebo na grilovaného humra s kari holandskou omáčkou, mirinem z granátových jablek, sušenými ostružiníky, zázvorem a koriandrovým máslem.

Nepochybně tu objevíte i zcela nové chutě - fermentované brusinky, uzený sójový hrášek nebo křupavé lišejníky - a z restaurace budete odcházet s touhou po dalších novinkách i neotřelých kombinacích. Nebojte se, Bjorn Frantzén a jeho šéfkuchař Marcus Rohlen sestavili pestré celodenní menu, které se hodí jak k rychlému obědu, tak k dekadentní večeři o třech chodech.

Zdroj: www.harrods.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář