Michelinská televizní hvězda půjde do vězení

Michelinská televizní hvězda půjde do vězení

autor: Red. foto: se svolením Dr. Kai Nielsen

Zemský soud v Mnichově odsoudil kuchařského mistra a známou televizní osobnost Alfonse Schuhbecka ke třem letům a dvěma měsícům vězení.

Soud prokázal, že se 73letý Schuhbeck dopustil daňového úniku. Obžaloba ho vynila z toho, že v letech 2009 až 2015 ve svých restauracích Orlando a Südtiroler Stuben (Bavorsko, Německo) pomocí počítačového programu zatajil tržby v minimální výši 2,3 milionu EUR.

Schuhebeck se již dříve během trestního řízení přiznal. „Vím, že to, co jsem udělal, bylo špatné,“ řekl bezprostředně před vynesením rozsudku. Soud považoval přiznání za neúplné a takticky motivované poté, co vypovídal znalec v oboru informačních technologií. Daňové úniky způsobily státu a společnosti "obrovské škody". V rozporu s tím, co Schuhbeck prezentoval, nebyl daňový únik obchodním omylem, uvedl soud.

Proč se Alfons Schuhbeck uchýlil k této formě "optimalizace" daní je zarážející. Má na svém kontě více než deset kuchařek, v roce 1983 získal pro svou (dnes již zavřenou) restauraci první Michelinskou hvězdu, v roce 1989 byl vyhlášen průvodcem Gault Millau dokonce za kuchaře roku. Jeho podnik Südtiroler Stuben držel jednu hvězdu Michelin od roku 2003 do 2017, restaurace Schuhbecks fine dining byla hvězdou Michelin oceněna v sezóně 2018-19. Masové popularity Schuhbeck dosáhl především četným kuchařským pořadům v televizi. Kromě své pravidelné kuchařské show Schuhbecks (1993 až 2022), byl pravidelným hostem mnoha talkshow a televizních pořadů. Byl pravidelným hostem a porotcem v pořadu ZDF Küchenschlacht. Často se objevoval také v pořadech Kerner vaří a Lanz vaří!, které byly vysílány i na kanálu ZDF.

 

 

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář