"The Magic of Giving“. Coca-Cola posílá do měst ikonický kamion a přispívá na charitu

"The Magic of Giving“. Coca-Cola posílá do měst ikonický kamion a přispívá na charitu

autor: Red. foto: se svolením Coca-Cola Company

Roadshow má v plánu navštívit desítky českých a slovenských měst. Sváteční náladu letos podpoří od listopadu až do konce prosince.

Kampaň oslavuje nezastavitelnou sílu Vánoc spojovat rodiny i přátele, aby společně prožili nádherné svátky v duchu motta „Kouzlo být spolu“. Součástí kampaně budou letos znovu po odmlce způsobené pandemií oblíbené ikonické kamiony Coca-Cola, které jsou už 25 let jedním ze symbolů přicházející vánoční sezony.

„Coca-Cola kamiony se staly oblíbenou tradicí, která přináší do českých a slovenských měst vánoční kouzlo. Vánoce si vždycky najdou cestu, aby spojily rodiny, přátele a často i úplně cizí lidi prostřednictvím společně prožitých kouzelných chvil. Kampaň začala 7. listopadu spuštěním TV spotu a bude 360stupňová,“ říká Mária Drotárová, brand manažerka společnosti Coca-Cola pro ČR a SR. Zahrnovat bude nejen televizi, ale také OOH média, obsah pro sociální sítě i využití známých influencerů, například českou skupinu Mirai, stejně jako aktivace v obchodech. Chybět nebude ani národní spotřebitelská soutěž v Coke aplikaci.

Ikonické kamiony Coca-Cola poprvé představila ve vánoční kampani v roce 1995 ve spolupráci s reklamní agenturou W. B. Doner. Speciální efekty měla tehdy na starost společnost Industrial Light and Magic, která stála za triky například ve filmové sérii Hvězdné války, v Dobyvatelích ztracené archy či ve snímku Forrest Gump. Nekonečný proud kamionů mířících do měst byl v první reklamě vytvořen ze tří vozů osázených celkem 90 000 žárovkami.

Roadshow se vrací a také pomůže charitě

Svou pouť po českých městech odstartuje první ze dvou kamionů 24. listopadu v Čáslavi a roadshow skončí 22. prosince ve Stupavě. Celkem kamiony navštíví více než třicet českých měst. Roadshow pro Slovensko pak začíná v Piešťanech 3. prosince, kamion navštíví další dvacítku slovenských měst.

V každém městě bude vedle kamionů připraven doprovodný program se Santou a skřítky nejen pro rodiče s dětmi, ale pro všechny, kteří se chtějí naladit slavnostně. Chybět nebude ani Coca-Cola Food Truck s horkým vánočním nealko punčem z FuzeTea či vánočním nápojem Coca-Cola se skořicí a sladké či slané občerstvení. Program bude začínat v 16 hodin, Santa dorazí o půl hodiny později a zdrží se až do 18.30.

Kamiony letos kromě atmosféry Vánoc přivezou do měst i akci „Kouzlo darovat“, v jejímž rámci se Coca-Cola spojila s Českým a Slovenským červeným křížem, aby pomohla lidem v nouzi.

Za každou objednávku jídla a pití či nákup vánočních předmětů daruje Coca-Cola tržbu Červenému kříži. Návštěvníci na místě pak uvidí díky speciální LED obrazovce aktuálně vybranou částku z útrat za občerstvení a vánoční předměty i to, jak suma postupně roste a kolik zatím dokázali na dobrou věc přispět. Celkově Coca-Cola, společně s účastníky akce, věnuje Červenému kříži v Čechách a na Slovensku dohromady 1 000 000 korun.

„Vážíme si pokračující spolupráce se společností Coca-Cola, která každoročně v rámci vánočního období nezapomíná ani na potřebné. Vybraná částka půjde na podporu projektu HelpTrans, který pomáhá se zajištěním mobility stovkám klientů Českého červeného kříže. Tato pomoc je pro nás a naše klienty opravdu vánočním dárkem,“ říká Miroslava Jirůtková, vedoucí programového oddělení Českého červeného kříže.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Coca-Cola Company

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...