Národní vinařské centrum má od prosince nového ředitele

Národní vinařské centrum má od prosince nového ředitele

autor: Red. foto: se svolením Národního vinařského centra

Od 1. prosince 2022 se jím stane Ing. Lubomír Maťák. Nový ředitel dostane do své kompetence marketing, technické zajištění soutěží i hledání nových finančních zdrojů.

Aktuálně Národní vinařské centrum v souladu s chystanou vinařskou koncepcí rozšiřuje své aktivity, doplňuje pracovní pozice a definuje nové cíle. V souvislosti s ní dochází ke změně na postu ředitele Národního vinařského centra. Z této pozice odchází Ing. Pavel Krška, který vedl Národní vinařské centrum od roku 2005 a za ta léta se týmu pod jeho vedením, dle oficiální zprávy, podařilo například zvyšovat návštěvnost degustační expozice Salonu vín a získat s ním opakovaně ocenění TOP vinařský cíl. Dále se ve zprávě uvádí, že se Krškovi povedlo vytvořit systém Národní soutěže vín, která je tak spravována v elektronickém systému ELWIS. To v průběhu působení původního ředitele Národní vinařské centrum vyvinulo.

Ing. Lubomír Maťák přichází z bankovního sektoru, kde měl jako bankovní odborník pro korporátní klienty podnikající v zemědělství mj. na starosti financování investičních plánů a rozvojových aktivit pro velké a střední vinařské podniky v Jihomoravském kraji. Zároveň navázal na historické zkušenosti malovinaře a před dvěma lety inicioval vznik malého rodinného vinařství, na jehož chodu a řízení se stále dílčím způsobem podílí. V pozici zastupitele a radního města také spolupracoval na rozvoji vinařství a vinohradnictví ve Velkých Bílovicích.

Mezi úkoly nového ředitele tak budou kromě technického zajištění vinařských soutěží, organizace Salonu vín, podpory vinařské turistiky a dosavadního systému vinařského vzdělávání patřit také širší marketingové aktivity na poli pořádání vinařských a vzdělávacích akcí, online marketingu či aktivit na podporu exportu našich vín. Změny nastanou i ve financování Národního vinařského centra, které bude další z kompetencí nového vedení. Vedle vlastních příjmů organizace a hospodaření s prostředky přidělenými Vinařským fondem a tržbami za aktivity převedenými ze Svazu vinařů ČR (Vinařství roku, Oenoforum atd.) bude jedním z úkolů ředitele také hledání nových zdrojů mimo zavedené kanály. 

Zdroj: Tisková zpráva Národního vinařského centra

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...