Národní vinařské centrum má od prosince nového ředitele

Národní vinařské centrum má od prosince nového ředitele

autor: Red. foto: se svolením Národního vinařského centra

Od 1. prosince 2022 se jím stane Ing. Lubomír Maťák. Nový ředitel dostane do své kompetence marketing, technické zajištění soutěží i hledání nových finančních zdrojů.

Aktuálně Národní vinařské centrum v souladu s chystanou vinařskou koncepcí rozšiřuje své aktivity, doplňuje pracovní pozice a definuje nové cíle. V souvislosti s ní dochází ke změně na postu ředitele Národního vinařského centra. Z této pozice odchází Ing. Pavel Krška, který vedl Národní vinařské centrum od roku 2005 a za ta léta se týmu pod jeho vedením, dle oficiální zprávy, podařilo například zvyšovat návštěvnost degustační expozice Salonu vín a získat s ním opakovaně ocenění TOP vinařský cíl. Dále se ve zprávě uvádí, že se Krškovi povedlo vytvořit systém Národní soutěže vín, která je tak spravována v elektronickém systému ELWIS. To v průběhu působení původního ředitele Národní vinařské centrum vyvinulo.

Ing. Lubomír Maťák přichází z bankovního sektoru, kde měl jako bankovní odborník pro korporátní klienty podnikající v zemědělství mj. na starosti financování investičních plánů a rozvojových aktivit pro velké a střední vinařské podniky v Jihomoravském kraji. Zároveň navázal na historické zkušenosti malovinaře a před dvěma lety inicioval vznik malého rodinného vinařství, na jehož chodu a řízení se stále dílčím způsobem podílí. V pozici zastupitele a radního města také spolupracoval na rozvoji vinařství a vinohradnictví ve Velkých Bílovicích.

Mezi úkoly nového ředitele tak budou kromě technického zajištění vinařských soutěží, organizace Salonu vín, podpory vinařské turistiky a dosavadního systému vinařského vzdělávání patřit také širší marketingové aktivity na poli pořádání vinařských a vzdělávacích akcí, online marketingu či aktivit na podporu exportu našich vín. Změny nastanou i ve financování Národního vinařského centra, které bude další z kompetencí nového vedení. Vedle vlastních příjmů organizace a hospodaření s prostředky přidělenými Vinařským fondem a tržbami za aktivity převedenými ze Svazu vinařů ČR (Vinařství roku, Oenoforum atd.) bude jedním z úkolů ředitele také hledání nových zdrojů mimo zavedené kanály. 

Zdroj: Tisková zpráva Národního vinařského centra

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář