Jan Hartwig otevřel v Mnichově restauraci JAN

Jan Hartwig otevřel v Mnichově restauraci JAN

autor: Red. foto: se svolením restaurace JAN

Čekání a dohady skončily. Jan Hartwig, který ještě před rokem vařil v restauraci Atelier v hotelu Bayerischer Hof a získal tam tři hvězdičky, otevřel v mnichovské čtvrti Museumsquartier, jen kousek od náměstí Königsplatz, vlastní restauraci.

Stejně jako jeho úspěšný pop-up v areálu mnichovského zámku Nymphenburg ponese světlem zalitá restaurace s otevřenou kuchyní puristický název "JAN".

Díky restauraci s kapacitou až 40 míst a salonku si Jan Hartwig plní své dlouholeté přání profesní nezávislosti. Zůstává věrný své kuchařské filozofii a linii. Hartwig je znám svým citem pro rovnocennou směs moderních a klasických technik, stejně jako tradičních a vytříbených chuťových zážitků. Nejvyšší úroveň řemeslného zpracování, udržitelnost a nejlepší produkty, především z regionu, hrají stejně důležitou roli jako vysoká míra kreativity, s níž se mu již podařilo zazářit už v ATELIERU.

 

"Jsem nadmíru spokojený, že jsem mohl tuto restauraci navrhnout od základu podle svých představ na tak skvělém místě. Mezi klidnou krásou Museumsquartier a městským ruchem Maxvorstadtu je tato restaurace tím pravým pro mou novou vzrušující životní etapu," říká nadšeně Jan Hartwig. V kuchyni i v restauraci bude kladen důraz nejen na požitek, ale také na radost ze života. Kromě výtvorů na talíři přispěje k celkovému zážitku také Janův přítel a umělec Stefan Strumbel některými svými díly.

Restaurace se otevírá v úterý a ve středu (pouze večeře), ve čtvrtek a v pátek nabízí obědy i večeře. O sobotách, nedělích a pondělcích je možné si po dohodě rezervovat soukromou akci. Menu stojí 7.000 Kč (bez nápojů), podává se k obědu i večeři a lze ho rozšířit o signature pokrmy. V době oběda je nabízena také zlevněná verze za 5.000 Kč. Mladý vysoce motivovaný tým v kuchyni a obsluha, kterou vede Kilian Skalet, jenž mimo jiné působil v restauraci Christian Jürgens u jezera Tegern, bude klást velký důraz na spokojenost hostů. Vhodná doporučení na víno pochází od známého sommeliéra Jochena Benze.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář