Novou sklepmistryní v Champagne Deutz bude Caroline Latrive

Novou sklepmistryní v Champagne Deutz bude Caroline Latrive

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Caroline Latrive se stala nástupkyní Michela Davesneho v champagne domě Deutz. Lásku k vínu získávala již od mládí od svého otce, který byl vinařským konzultantem. Její kariéru předurčila volba školy i první stáže u prestižních společností vyrábějících šampaňské, například v Piper and Charles Heidsieck, Louis Roederer a Palmer.

V roce 1999 úspěšně absolvovala studia enologie a začala pracovat u společnosti Bollinger, kde měla na starost sklizeň hroznů a zrání vína v sudech a dubových barelech. Díky této zkušenosti se v ní probudil „velký respekt k tradicím“ a zůstaly v ní „dlouhotrvající a obohacující dojmy“. Poté Caroline se svým otcem pracovala ve společnosti Oeno Champagne, zabývající se konzultacemi ve vinařství.

V roce 2004 se Caroline rozhodla pokračovat ve studiu a absolvovala magisterský program v oboru enologie a vína. Následně se vrátila do skupiny Bollinger jako sklepmistryně pro značku Ayala Champagne, kde v lednu 2012 vystřídala Nicolase Klyma.

Po 15 letech práce pro Ayala Champagne vedla Caroline Latrive poprvé sklizeň pro šampaňské Deutz, a to spolu s Michelem Davesnem, který působil jako sklepmistr tohoto šampaňského domu od roku 2003 a v nejbližší době by měl odejít do důchodu.

Předání zahrnuje ochutnávky, získání maximálního porozumění procesům na vinicích, spolupráci se členy týmu a budování vztahů s partnerskými vinaři. Dvojice sklepmistrů se zná již dlouhou dobu, Michel Davesne byl Carolininým vedoucím během její stáže a byl také jejím mentorem v Amicale des Cellar Masters (sdružení sklepmistrů). Díky tomu, že oba sdílejí stejný přístup k vínu a jeho zpracování, bude změna na postu sklepmistra champagne Deutz plynulá a naprosto poklidná. Caroline má velkou radost, že se stane součástí společnosti Deutz, a těší se na výzvy, které ji čekají.

Jak uvádí Caroline: „Champagne Deutz odjakživa miluji pro jeho věhlas, historii, rodinné hodnoty i lidský přístup… tedy hodnoty, kterých si sama cením.“

Její znalosti a obliba Chardonnay přímo souzní se známým cuvée této značky Amour de Deutz, které zdědila po prezidentovi společnosti Deutz Fabrici Rossetovi.

Ten má skutečnou radost, že Caroline Latrive nabídku champagnerie Deutz přijala: „Vzájemné porozumění těchto dvou lidí, našeho původního sklepmistra Michela Davesneho a nové sklepmistryně Caroline Latrive, kteří jsou oba talentovaní enologové, je předzvěstí úspěšného předání tohoto klíčového postu, a tedy i zárukou zachování stylu naší společnosti.“

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář