Kapří pop-up v Karlíně: KRO X THIR

Kapří pop-up v Karlíně: KRO X THIR

autor: Red. foto: se svolením KRO Kitchen

Těsně před Štědrým dnem, ve středu 21. prosince, chystá KRO pop-up ve spolupráci s Janem Čulíkem z Thiru. V karlínském KRO Bistro & Baru díky tomu na hosty čeká speciální kapří street food menu a zároveň si zde budou moct pořídit kapří bio filety na sváteční tabuli.

 Spojení KRO a THIRu není náhodné, oba zakladatele Vojtěcha Václavíka a Jana Čulíka pojí dlouholeté přátelství. Navíc nejde o jejich první spolupráci, loni proběhla několikachodová kapří degustační večeře v KRO Coffee.

„Honza chtěl i letos prezentovat kapry v Praze, tak jsme se znovu spojili. My bychom zase chtěli lidem ukázat, jak se dá o Vánocích usnadnit manipulace s rybou. Kromě hotových jídel tak budeme nabízet i prořezané kapří bio filety. Techniku prořezávání moc lidí zatím nezná, přitom má tu výhodu, že v rybě pak nejsou žádné kosti,“ vysvětluje Vojtěch Václavík

Pop-up bude probíhat po celý den, od 12 do 22 hodin. Hosté si kromě klasické nabídky budou moc dát také krémovou rybí polévku s misem a udon nudlemi a kapří sendvič – mléčnou housku naplněnou smaženým kaprem a bramborovým salátem. Na zahřátí se bude podávat svařák a k ochutnání budou také vína od Alma Wines, nového projektu, za kterým stojí Vojta Václavík a Jan Čulík.

Ti nejrychlejší si pak s sebou budou moct odnést zmíněné kapří filety, které pochází z ryb z nebeského rybníka. Bude jich omezené množství, rovných sto kusů, kdo tedy chce na štědrovečerní stůl kapra bez kostí, neměl by otálet.

Zdroj: KRO Kitchen

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář