Milovníci kvalitních rumů budou mít opět šanci degustovat s guru Alexandre Gabrielem

Milovníci kvalitních rumů budou mít opět šanci degustovat s guru Alexandre Gabrielem

autor: Red. foto: VisitChef.com a se svolením Ultra Premium Brands

Slavná osobnost rumového světa, guru a vizionář Alexandre Gabriel povede pro fanoušky a znalce 6. dubna on-line degustaci značky rumů Plantation.

Ve spolupráci se společností Ultra Premium Brands (UPB) uvede rumový portál RumRock tuto ojedinělou akci v rámci své série RumRock Live. Degustovat s Alexandrem se budou velmi zajímavé rumy, konkrétně:

Plantation Grande Reserve

Plantation Stiggins Pineapple

Plantation Limited Edition Black Cask

Plantation Single Casks 2022 Guyana 2007

Plantation Single Casks 2022 Fiji 2001

Vzorek má vždy objem 4 cl (0,04 l).

Na dotazy bude samozřejmě odpovídat a celou degustaci pro přihlášené hosty provede osobně Alexandre Gabriel, za distributora UPB se online připojí Jan Albrecht a Katy Youngová. Akce se bude tlumočit z angličtiny.

Rumy Plantation prochází dvojitým procesem zrání, nejdříve v tropickém podnebí a poté ve Francii. V první fázi jsou uloženy v sudech po bourbonu v tropickém klimatu. Přibližně 7 % rumu se zde ztratí andělskou daní a ze sudů po bourbonu rum získá tóny vanilky a kokosu. Po několika letech ve své domovině je rum převezen do Château de Bonbonnet ve francouzském městečku Ars v srdci regionu Grande Champagne. Tam je uložen k druhému zrání do francouzských sudů po koňaku značky Ferrand, které rumu dodají delikátní taninové podtóny. Kromě toho používá master blender Alexandre Gabriel vlastní metodu „Petites Eaux“, kdy se sudy, které předtím obsahovaly rum, plní vodou. Tato voda se následně přidává do sudů, ze kterých se odpařuje rum, a vzniká tak mimořádně ucelený destilát s jemností a strukturou. Ve Francii rumy zrají dle precizní metody domu Maison Ferrand, a když dozrají k dokonalosti, jsou zde lahvovány nebo finálně míchány.

Ve čtvrtek 6. dubna 2023 od 20 hodin tak máte možnost se ve virtuálním prostoru na Zoomu setkat s Alexandrem Gabrielem, majitelem společnosti Maison Ferrand, stvořitelem a Master Blenderem značky Plantation, který je již ikonou v rumovém světě, a který vás sám degustací provede.

Cena degustace je: 550,-

Závaznou přihlášku a platbu můžete provést ZDE.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář