Její veličenstvo má svůj gin!

Její veličenstvo má svůj gin!

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Buckinghamský palác uvedl na trh vlastní gin vyrobený z rostlin pěstovaných přímo v královské zahradě.

Mimo to, že je královna Alžběta II. známá svou zálibou ve vyjížďkách na koni, ví se o ní také, že hoří láskou k jedinému destilátu – k ginu. Inspirován tímto oblíbeným nápojem panovnice, uvedl Buckinghamský palác na trh zbrusu nový oficiální gin, jehož základem jsou botanicals ze zahrad královské rezidence v Londýně.

Pokud bychom chtěli být konkrétnější, tak gin, který představila společnost Royal Collection Trust, obsahuje vybrané ingredience včetně hlohu, Aloisie citronové, listů moruše a bobkových listů. Zmíněné rostliny patří mezi 12 botanicals, které byly sbírané pro tento gin ručně přímo v zahradách Buckinghamského paláce. Zahrady se rozkládají na 16 hektarech a jsou domovem pro 30 druhů ptáků a více než 250 druhů divokých květů.

Na webu Royal Collection Trust je gin popsaný jako „dokonalý nápoj, který v létě zažene žízeň“, dále se zde doporučuje, aby každý milovník ginu tento destilát „nalil do krátké sklenice naplněné ledem, následně jí doplnil tonikem a ozdobil plátkem citronu“.

Gin je lahvovaný do čiré láhve s tyrkysovým nádechem, kterou zdobí zlatý květinový prstenec. Korkový špunt má také zlaté zdobení, na zadní straně je skica Buckinghamského paláce.

Mimo své uvedení do prodeje pod hlavičkou Royal Collection Trust bude gin nabízen i na společenských akcích v Buckinghamském paláci.

Veškerý zisk z prodeje ginu půjde na konto Royal Collection Trust, které je určené na správu umělecké sbírky Royal Collection a dohlíží na dny otevřených dveří oficiálních rezidencí královny.

Gin plný citrusových a bylinných tónů si můžete koupit v lahvi 0,7 l za pouhých 40 £. Jeho síla je 42 % alkoholu.

Chybkou na kráse pro našince může být fakt, že vám gin nezašlou mimo UK. Je tedy lepší si pro něj zaletět rovnou do komnat Alžběty II.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář