Co takhle grilovaný ocas z langusty? Restaurace La Bodeguita del Medio představuje novinky

Co takhle grilovaný ocas z langusty? Restaurace La Bodeguita del Medio představuje novinky

autor: Red. foto: se svolením La Bodeguita del Medio

Langusty zažívají světový boom a kubánská restaurace v Kaprově ulici se rozhodla na ně vsadit ve svém menu.

Gurmán ví, že langusta se liší od humra tím, že má místo klepet tykadla a velký, silný ocas. Je to větší druh humra a maso má hlavně na silném ocase. Na rozdíl od humra, který žije ve studených mořích jako třeba u Aljašky, lagusty se vyskytují v teplých mořích, jmenovitě například v Karibiku. Co se týká konzistence masa, humr je jako rak a langusta se dá přirovnat ke krevetě. Právě langusta je symbolem speciální nabídky v La Bodeguita del Medio. Co takhle Grilovaný ocas z langusty na másle s česnekem, citrónovou šťávou, lehkým křupavým salátkem s francouzským dresinkem a rozpečenou bagetkou? Podnik v Kaprově ulici slibuje každodenně top kvalitu.

Tím to ovšem nekončí. Dalším chodem ze speciální nabídky, která je nevídaná díky své surovinové náročnosti, je chod Surf & Turf. Opět zde figuruje Langustí ocas v doprovodu neméně fantastického bifteku z jihoamerické hovězí svíčkové, grilovaných cherry rajčátek, divoké brokolice, domácí aioli a chimichurri salsy.

„Neustále připravujeme překvapení pro naše věrné hosty i pro ty nově příchozí. Langusty zažívají světový boom díky své chuti. Jejich bílé maso, když se správně připraví, je povznášející. Na Kubě to tak je, tak proč by to mělo být stejné i u nás?“ dodává šéfkuchař Michael Simon.

La Bodeguita del Medio je barem, klubem a také restaurací. Zajít si na čerstvé langusty v centru Prahy? Nyní to jde. Langustí hody začínají.

Zdroj: Tisková zpráva La Bodeguita del Medio

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář