Restaurace The Artisan představuje sezónní novinky

Restaurace The Artisan představuje sezónní novinky

Redakce Redakce foto: se svolením The Artisan

Večernímu menu kralují čerstvé ryby z Kalendovy Chabrybárny, poctivé proteiny z Amasa i vegetariánská potěšení ze Sluneční farmy Vykáň. O sladkou tečku se má postarat bezkonkurenční žemlovka.

Pražská restaurace The Artisan představuje čerstvé novinky, které hosté najdou ve večerním menu. Zdejší šéfkuchař David Rejhon sází na ověřenou kvalitu v podobě surovin z vlastní produkce a toho nejlepšího od lokálních dodavatelů ryb, sýrů, masa a zeleniny. V otevřené kuchyni Artisanu pak pod jeho taktovkou vznikají originální pokrmy pro všechny milovníky tradičních chutí i neobvyklých spojení.

„Vařit z kvalitních surovin je pro mě alfou a omegou celé kuchyně. Díky rodinným farmám mám možnost pracovat s těmi nejčerstvějšími surovinami, které jsou dostupné na trhu. Naše menu jsme tak nově obohatili o ještě více kvalitních ryb, které rostou na oblibě. Hosté se mohou těšit na pochoutky ze pstruha, jesetera a vrací se také kapří tatarák, který patří mezi naše nejpopulárnější předkrmy,” říká David Rejhon, šéfkuchař restaurace The Artisan. 

Mezi dvorní dodavatele restaurace patří již řadu let například rodinná farma Kalendova Chabrybárna z Prahy.

„S Davidem Rejhonem spolupracujeme už od roku 2017 a mám radost, že můžeme naše ryby dodávat také do jeho stávající kuchyně, která se řadí mezi vyhlášené pražské podniky. Aktuálně do restaurace dodáváme čerstvé filety ze pstruha duhového, kapra či jesetera.  Všechny ryby uchováváme v sádkách v čisté vodě napájené z hloubkového pramene, kde máme unikátní systém filtrování. Ryby jsou tak v dokonale čisté vodě, která je jim přirozená. Tento způsob chovu se odráží ve vysoké kvalitě rybího masa,“ říká Josef Kalenda, majitel a zakladatel Kalendovy Chabrybárny.

Kromě kvalitních ryb si na své přijdou rovněž milovníci hovězího a vepřového masa, jež restaurace odebírá od těch nejpovolanějších odborníků z Amaso. Hosté si mohou nově pochutnat na sušené vepřové krkovici podávané s křenem a domácí fermentovanou zeleninou nebo na vepřovém bůčku se zauzenou bramborovou kaší a domácím zelí. V nabídce nechybí ani hvězda večerního menu tatarák Čestr nebo stařené hovězí.

David Rejhon nezapomíná ani na vegetariány a menu obměnil o staročeského kubu připravovaného tradičně z krup a čerstvých hub. V artisanském podání je navíc vylepšen o domácí zavařené jehličí, které tomuto pokrmu dodává originální chuť a svěžest. Gurmáni se mohou dále těšit na čerstvé sýry, grilovaný květák a další zeleninové pochoutky ze Sluneční farmy Vykáň.

Večerní menu doplní sladká tečka v podobě domácí žemlovky podávané s karamelizovanými jablky, tvarohem a bílkovou sušenkou, která leckoho vrátí ve vzpomínkách do dětských let, byť tentokrát se bude chuťově jednat o úplně jiný zážitek. Milovníci ovoce si mohou nově dopřát také pečenou hrušku s mléčnou čokoládou a křupavými mandlemi.

Večerní menu restaurace The Artisan je pro hosty připraveno od pondělí do soboty vždy od 18:00, a to včetně živého hudebního vystoupení, na které se hosté mohou těšit každý čtvrteční večer. 

Zdroj: Tisková zpráva The Artisan

Blízký východ se připravuje na výjimečný rok v oblasti pohostinství a pozornost se obrací k řadě velkolepých projektů, které budou otevřeny v tomto roce.
Kubánská značka rumu uvádí na trh svůj exkluzivní 20letý rum Extra Añejo, který je výsledkem výběru pouze z malého množství sudů v jedné z nejstarších výroben na Kubě. Pro Česko bylo uvolněno pouze...
Berlínská restaurace Rutz Marca Müllera se poprvé umístila na prvním místě v žebříčku nejlepších německých restaurací - Marco Müller je nejlepším šéfkuchařem v Německu
Maxime Frédéric at Louis Vuitton – tak se jmenuje pařížský podnik, který díky těmto dvěma jménům před několika měsíci rozvířil hladinu nejen světové cukrářské scény. V těchto dnech francouzský módní...
Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát, řekli si ve společnosti Stock Plzeň-Božkov. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a Stock ji nově...
Více než 80 vzácných lahví zmizelo ze sklepa vítěze Grand Award zřejmě během nedávné rekonstrukce.
Představte si hořkosladké tóny výběrové kávy v likéru Gloria v kombinaci s osvěžujícím charakterem prémiového Fever-Tree Indian Tonic, který vás pohltí v každém doušku. Nechte se unášet harmonií...
Máme za sebou jeden z nejočekávanějších michelinských večerů letošního roku. Gastronomický trh Velké Británie totiž patří spolu s Francií a nordickými zeměmi k tomu nejrespektovanějšímu, co se na...
Společnosti Coca-Cola Company a Pernod Ricard oznámily globální spolupráci, díky které bude v roce 2024 uveden na trh koktejl Absolut Vodka & Sprite.