Pouze 30 lahví pro český a slovenský trh. Limitovaná edice rumu Brugal vzdává hold více než stoleté rumové tradici

Pouze 30 lahví pro český a slovenský trh. Limitovaná edice rumu Brugal vzdává hold více než stoleté rumové tradici

autor: Red. foto: VisitChef.com

Jenom několik novinářů a znalců rumu mělo v minulém týdnu šanci ochutnat unikátní destilát, který do České republiky v omezeném množství poslali mistři dominikánského rumu Brugal. Jak rum z lahve za 2.800 USD chutná?

Rodinná firma s více než stoletou tradicí nyní přichází se svým prvním ultra exkluzivním produktem. Limitovaná edice rumu nese jméno Andrés Brugal a je poctou zakladateli značky. Unikátní rum vytvořený mistryní rumu („maestra ronera“) Jassil Villaneuva Quintanou z páté generace mistrů rumu z rodiny Brugal je na celém světě k dispozici v edici pouhých 460 lahví, z toho 30 exkluzivně v Česku a na Slovensku. Cena za jednu láhev činí 62.500 korun (2.800 USD).

„Tato limitovaná edice odkazuje na cestu, která započala před více než sto lety. Andrés Brugal vznikl spojením speciálních rodinných zásob vyzrálého rumu a naší charakteristické techniky dvojitého zrání – nejprve v sudu po bourbonu a poté v sudu po sherry Oloroso. Vypráví vlastně dvojí příběh: o dědictví mé rodiny ve výrobě rumu a o mé vlastní cestě mistryně rumu,“ vysvětluje Jassil Villanueva Quintana, která se v roce 2011 ve svých 24 letech stala první ženou z rodiny Brugal na postu mistryně rumu, první mistryní rumu v Dominikánské republice a současně i nejmladší „maestrou ronero“ na světě.

Křišťálová karafa a unikátní box

Toto exkluzivní edice je stáčena do limitované řady ručně foukaných křišťálových karaf a je prezentovaná v unikátním, na míru vyrobeném boxu. Ten je inspirován cestovními kufry, které mistři rumu používali na cestách pro přepravu svých výtvorů. Vnější povrch boxu je vyroben z amerického dubu a zdoben ikonickým kosočtvercovým vzorem připomínajícím síťovinu, která obepíná mnoho lahví Brugal jako symbol potřeby chránit vzácný obsah. Dovedné truhlářské zpracování boxu vytváří jedinečnou kompozici, kdy se dvojité segmenty sklápějí, aby odhalily karafu ukrytou uvnitř. Množství zrcadlových ploch na vnitřních stěnách boxu odráží světlo, které osvětluje sytou jantarovou barvu rumu. Na těchto plochách je jemně vyryta mapa světa jako symbol cesty firmy Brugal za dokonalostí započatou první výpravou Dona Andrése ze Španělska do Karibiku.

„Barva je krásně jantarová, přitom naprosto přírodního původu, Andrés Brugal rum není ničím dobarvován ani doslazován,“ komentovala tuto ojedinělou ochutnávku Linda Rejfková, ambassadorka rumu Brugal 1888 pro Českou a Slovenskou republiku. „Rum je krásně komplexní, ve vůni ucítíte tóny kávy a kakaa. V chuti jsou cítit dubové sudy, ve kterých rum zrál, v rumu naleznete výraznou vanilku a nakonec vás příjemně překvapí kořeněný dozvuk s tóny pepře a hřebíčku.“

Přidáváme vypozorovanou sladkou vůni domácího dulce de leche a máslovou jemnost rumového dortu. V chuti se objevuje sladký crème caramel, který doplňuje svěží vyzrálé bobulovité ovoce, jemné tóny aromatických zrnek ambassadorkou zmíněného černého pepře a sladkost hřebíčku. Hedvábný, dlouhotrvající suchý závěr je bohatý na hřejivé, dřevité koření. „Všechny tyto typické dominikánské chutě se spojují v neobyčejném nápoji ohromujícího charakteru, který posouvá hranice smyslového objevování. Tento sytý rum je skutečnou oslavou charakteristických chutí Puerto Platy,“ uvádí Jassil Villanueva Quintana.

Andrés Brugal je první z několika ultra prémiových edicí rumu, které se od této značky očekávají v příštích letech.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář