Mít svůj „vlastní Orient Express“. Luxusním vlakem bude možno zanedlouho cestovat pouští Saudské Arábie

Mít svůj „vlastní Orient Express“. Luxusním vlakem bude možno zanedlouho cestovat pouští Saudské Arábie

Saúdskoarabské státní železnice se spojily s firmou, která stojí za italským Orient Expressem, a společně vytvořily Dream of Desert. Podívejte se, jak bude pětihvězdičkové cestování vypadat.

Saúdskoarabské státní železnice navázaly spolupráci s italskou vývojářskou a manažerskou firmou Orient Express, která stojí za spuštěním pětihvězdičkových luxusních vlaků přes královskou poušť. Vlaky začnou jezdit v roce 2025 a budou vozit cestující z Rijádu do Qurayyatu a po cestě do Al-Uly. Toto a mnohem více stojí ve zprávě, která potvrzuje, že Saúdskoarabské železnice (SAR) podepsaly memorandum o porozumění s italskou společností Arsenale Group. Ta v Itálii vyvíjí Orient Express.

Projekt má hodnotu 51 milionů dolarů na výrobu vlaků a 10 milionů dolarů na další investice v Itálii.

„Podpis tohoto memoranda o porozumění mezi SAR a Arsenale je třeba považovat za první krok k zavedení nové nabídky na trhu cestovního ruchu se zážitkem z luxusního cestování vlakem," uvedl generální ředitel SAR Dr. Bashar bin Khaled Al Malik.

Saúdská tisková agentura v tiskové zprávě uvedla, že „dohoda je dalším krokem v rámci závazku SAR podporovat cestovní ruch a kulturu v království, navíc má za cíl podpořit národní cíle v oblasti cestovního ruchu. Luxusní vlak nabídne návštěvníkům a obyvatelům Království jedinečnou příležitost poznat řadu turistických zajímavostí v rámci integrovaných luxusních dopravních služeb."

Zdroj: magazín Hotelier

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář