Už jenom pár dní. Finále kuchařské soutěže Bocuse d’Or se koná od 4. do 6. května v O2 universu

Už jenom pár dní. Finále kuchařské soutěže Bocuse d’Or se koná od 4. do 6. května v O2 universu

autor: Red. foto: se svolením Bocuse D’or Czech Republic

Národní kolo nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d’Or, které se po letech opět vrací do České republiky, bude součástí festivalu Makro Czech Gastro Fest.

V pražském O2 universu od 4. do 6. května naplno vypukne opravdový svátek české gastronomie s událostmi nabitým programem pro laickou i odbornou veřejnost a se spoustou výtečného jídla a pití.

Deset finalistů - mladých profesionálních kuchařů, do národního kola Bocuse d’Or vybrala z přihlášených adeptů Akademie Bocuse d‘Or Czech, složená z renomovaných českých šéfkuchařů a mnozí z nich se do dění v O2 universu aktivně zapojí. Během tří soutěžních dnů národního kola budou pro diváky glosovat a v závěru hodnotit výkony soutěžících. Ti musí během 5 hodin a 35 minut kompletně připravit dva teplé pokrmy. Suroviny jednotlivých soutěžních témat dodává generální partner Bocuse d‘Or Czech - společnost makro ČR. Povinnou součástí prvního pokrmu, servírovaného na velkém podnosu, je králičí hřbet a králičí stehno. Pro téma na talíři pak bylo zvoleno teplé vegetariánské jídlo, pro které jsou dvě povinné suroviny – brambory a česnek v různých odrůdách.

„Mám radost, že se nám přihlásilo 10 kandidátů na tak vysoké kuchařské úrovni a že jsme dali dohromady skutečně profesionální porotu. Její členové přijedou nejen z Čech a Moravy, ale také z Belgie, Norska či Švédska. Všechny srdečně zvu do O2 universa na tento obrovský kulinářský svátek,“ říká prezident Bocuse d‘Or Czech Marek Fichtner.

Více informací naleznete ZDE.

Zdroj: Tisková zpráva Bocuse d’Or

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář