Andoni Luis Aduriz získal ocenění The World's 50 Best Restaurants Icon Award 2023

Andoni Luis Aduriz získal ocenění The World's 50 Best Restaurants Icon Award 2023

autor: Red. foto: se svolením Mugaritz

Baskický šéfkuchař a inovátor je známý svou neutuchající zvídavostí a experimentováním s ingrediencemi a technikami. Díky nim ve své restauraci a kreativním centru Mugaritz vytváří jedinečnou kuchyni, která zkoumá vztah k jídlu ze všech úhlů.

Luis Aduriz je odchovancem restaurace elBulli, kde pracoval pod vedením Ferrana Adrià. Díky přísnému kuchařskému a vědeckému přístupu se Mugaritz, který je šest měsíců v roce zavřený, stal více než restaurací tvůrčím centrem, kde lze realizovat nápady a koncepty a kde se protínají světy vědy, jídla, gastronomie, umění a techniky.

Vyhlášení The World's 50 Best Restaurants Icon Award 2023 je jedním z těch, které se oznamují před samotným udílením The World's 50 Best Restaurants. Vítěze se pak dozvíme na slavnostním ceremoniálu ve španělské Valencii 20. června 2023.

Podobně už byla v rámci The World's 50 Best Restaurants před několika málo týdny vyhlášena aktuálně nejlepší šéfkuchařka světa 2023. Letos toto vyznamenání obdržela šéfkuchařka Elena Reygadas, která šéfuje jednomu z nejlepších podniků v Mexico City, restauraci Rosetta.

Zdroj: finedininglovers.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář