Ultraluxusní hotel Atlantis plánuje nové pobočky po celém světě

Ultraluxusní hotel Atlantis plánuje nové pobočky po celém světě

autor: Red. foto: se svolením Atlantis The Royal

Společnost Atlantis Hotels, kterou vlastní dubajský státní investiční fond, v současnosti provozuje dvě velké nemovitosti v emirátu a jednu v čínském Hainanu. Podle zprávy agentury Bloomberg, která citovala výkonného ředitele společnosti Atlantis Hotels Timothyho Kellyho, plánuje dubajská společnost Atlantis Hotels rozšířit své působení po celém světě výstavbou až čtyř dalších hotelů.

Společnost se snaží využít příležitosti v jihovýchodní Asii, na Blízkém východě a v Severní Americe, protože "chce vydělat na oživení cestovního ruchu, který se zatím ukázal být odolný vůči obavám z inflace a zhoršujícím se ekonomickým vyhlídkám," uvádí se ve zprávě.

Mezi její hotely patří v únoru otevřený dubajský Atlantis The Royal, nemovitost v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, v němž lze za noc v nejlepším apartmá zaplatit až 100.000 dolarů. Navzdory těmto cenám je poptávka po pokojích v novém hotelu silná, obsazenost se v současnosti pohybuje kolem 80 procent a průměrná denní cena činí 1.200 dolarů.

Kelly uvedl, že Atlantis obvykle investuje do měst spolu s partnery, aby snížil riziko u projektů, jejichž výstavba může stát kolem 2 miliard dolarů a jejichž výstavba a zavedení do provozu trvá až pět let. Florida je na prvním místě v seznamu měst, kde by hotelový řetězec chtěl vybudovat pobřežní nemovitost.

„Nechceme jít, investovat miliardy dolarů a jen stavět,“ řekl Kelly. „Chceme mít podíl na vlastnictví, protože chceme mít možnost rozhodování, chceme se podílet na jeho úspěchu a chceme ho spravovat." Zpráva uvádí, že oznámení přichází v době trvalého oživení cestovního ruchu, které zvýšilo ceny všeho - od letenek přes hotely až po pronájem aut, a dodává, že výsledky společností, jako jsou Booking Holdings, Expedia Group, Royal Caribbean Cruises a TUI AG, ukazují na ochotu spotřebitelů nadále utrácet za služby a zážitky, i když omezují nákup fyzického zboží.

Zdroj: arabianbusiness.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář