Na prestižní The San Francisco World Spirits Competition získal Bohemian gin Martina Žufánka zlato

Na prestižní The San Francisco World Spirits Competition získal Bohemian gin Martina Žufánka zlato

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Český Bohemian Gin veze domů zlato. V letošním ročníku uspěl v kategorii ginů a odchází neporažen.

The San Francisco World Spirits Competition je prestižní mezinárodní soutěž v oblasti destilátů, která je každoročně pořádána v americkém San Franciscu. Je považována za jednu z nejvýznamnějších soutěží tohoto druhu na světě. Své nejlepší zástupce zde představují různé druhy destilátů, jako jsou whisky, rumy, tequily, giny, brandy či vodky a ostatní.

Do soutěže se hlásí přední světoví výrobci, ale i menší lokální firmy, které vyrábějí alkohol, a odborníci ochutnávají a následně hodnotí každý přihlášený destilát. Zcela klíčová je profesionalita a nestrannost, proto vždy každý posuzovaný nápoj hodnotí porotci „naslepo“ – nikdo tedy neví, jaký konkrétní destilát (ve smyslu značky) právě ochutnává a hodnotí. Porotce se tedy nemůže nechat ovlivnit oblíbenou značkou, vzhledem lahve nebo třeba cenou, rozhoduje se čistě podle chuti. Na základě výsledků degustace jsou poté udělována ocenění, tedy zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

V letošním ročníku uspěl v kategorii ginů český Bohemian Gin od destilatéra Martina Žufánka, který si vysloužil rovnou zlatou medaili. Bronzová medaile pak patří rumovému blendu The Pearl of Mauritius, mauricijské perle, jejímž distributorem v České republice je stejně jako v případě Bohemian Ginu společnost Premier Wines & Spirits. Obojí koupíte na e-shopu distributora, a to za 1.130 Kč/lahev.

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář