McDonald's uvede vedlejší značku restaurací. Nese název CosMc's

McDonald's uvede vedlejší značku restaurací. Nese název CosMc's

autor: Red. foto: se svolením McDonald's

Název nového brandu pochází od CosMc's, maskota McDonaldlandu, který se objevoval v reklamách na přelomu 80. a 90. let. CosMc je mimozemšťan z vesmíru, který touží po jídle od McDonald's.

„CosMc's je koncept malého formátu s veškerou DNA McDonald's, ale s vlastním jedinečným charakterem," informoval o novém projektu generální ředitel McDonald's Chris Kempczinski.

Na začátku roku 2024 bude společnost CosMc's testovat na několika místech v prozatím blíže neurčené „omezené geografické oblasti". Předpokládají se Spojené státy. McDonald's uvedl, že další podrobnosti o těchto plánech sdělí do konce letošního roku.

Fastfoodový celosvětový řetězec oživí CosMc's poté, co návrat jiného maskota společnosti McDonald's, fialové postavičky Grimace reprezentující shake koktejl, negativně otřásl jejím podnikáním v USA. V červnu řetězec představil narozeninové jídlo Grimace, jehož součástí byl jasně fialový mléčný koktejl.

 

Grimace a jeho kombinovaný pokrm se stali virálními na sociálních sítích a zvýšili návštěvnost i tržby amerických restaurací. Zde se potvrzuje, že negativní reklama je také skvělou reklamou. „Mám-li být upřímný, tématem tohoto čtvrtletí byl Grimace," řekl Kempczinski.

Minulé snahy společnosti McDonald's o expanzi mimo její hlavní činnost nebyly úspěšné. Koncem 90. let koupil řetězec například pizzerie Donatos Pizza a Boston Market a podíl v začínajícím podniku Chipotle Mexican Grill. O necelých deset let později se všech tří společností zbavila, protože se staly rušivými elementy a společnost McDonald's se potýkala s problémy. Chipotle a McDonald's se také dostali do konfliktu kvůli plánům na franšízing a jízdním pruhům drive-thru.

 

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...