PRU58 hlásí nové menu i nového šéfkuchaře. Je jím Australan Mr.G

PRU58 hlásí nové menu i nového šéfkuchaře. Je jím Australan Mr.G

autor: Red. foto: se svolením PRU58

Restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představuje nové menu a stojí za ním jako vždy majitel a executive chef Štěpán Návrat. Ovšem tentokrát svou ruku k dílu přiložil i nový šéfkuchař Mr.G, pocházející z Austrálie.

Úspěšný restauratér Štěpán Návrat provozuje fine dining restauraci Benjamin, zařazenou v Michelinském průvodci, a také úspěšnou značku Cafe Buddha, která se časem přetransformovala do virtuální restaurace. Rozvozy autentické asijské kuchyně po Praze a okolí jsou oblíbené. Zatím posledním počinem Návrata je atraktivní restaurace PRU58. Nejrozkvetlejší interiér je jen začátkem. Fusion asijské kuchyně s lokálními surovinami hosty baví.

Australský nadhled nyní do PRU58 vnesl Mr.G, vlastním jménem Greg Haynes. Srdcař pocházející z Austrálie má vášeň pro vaření už od dětství, kdy pomáhal rodičům a babičkám. Jeho největší příležitost přišla v restauraci Boathouse v Sydney, kde se vypracoval až na post executive chef. Po příchodu do Čech působil v Aromi a poté ve vlastním projektu Scud.cz. Společně se Štěpánem vytvořili opět menu klasické, veganské a flexitariánské.

Každá sekce je rozdělena na malé a střední chody. Doporučením pro dokonalou večeři je zvolit 3 pokrmy na osobu. Samozřejmě záleží na každém a meze se chodům nekladou. Z malých klasických chodů je nutno zmínit Tatarák a Kardamon, kde hlavní roli hraje svíčková, spálená brambora, uhlí, žloutek, olej, majonéza a tartaletka. Dalším malým chodem je například pokrm nesoucí název Krevety a Hranolky se zeleným mangem, perilou, gojuang čili, majonézou a tempurou. Klasických středních chodů je osm. Křepelka a Rendang s celerem, jus, kokosem, kari a koji bude jistě bestsellerem.  Krab a Laksa v podobě měkkoschránkového kraba, tempury, kokosu a bylinek nesmí chybět. Novinky z PRU58 lákají ochutnat nové menu v zelené holešovické restauraci.

Zdroj: Tisková zpráva PRU58

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...