Dos Mundos, Landcraft nebo Zrno zrnko. Značka Crafted for friends chce spojit a posílit české craftové značky

Dos Mundos, Landcraft nebo Zrno zrnko. Značka Crafted for friends chce spojit a posílit české craftové značky

Redakce Redakce foto: se svolením Crafted for Friends

Nový neformální gastronomický projekt startuje a zve do svých řad všechny tvůrce, prodejce a fanoušky kvalitních craftových produktů.

Mimo pražírnu Dos Mundos, palírnu Landcraft a pekárnu Zrno zrno se už do projektu zapojili Rodinné řeznictví Čejka, dovozce prvotřídního Kampotského pepře .pepper..field, výrobce přírodních zmrzlin a nanuků Fresca Paleta a jediné pražské certifikované bio řeznictví The Real Meat Society. To jsou partneři, které spojil nový gastroprojekt Crafted for Friends. A další tvůrci, prodejci či ambasadoři kvalitních craftových produktů, jídel a nápojů jsou vítáni a zváni ke spolupráci!

Pod značkou Crafted for Friends najdou zákazníci prémiové potravinářské produkty od těch nejlepších českých výrobců. Zároveň jde o označení neformální aliance složené právě z těchto výrobců. Unikátní projekt je založen na filozofii, že česká gastronomie i české potravinářství mohou Evropě i světu nabídnout opravdu úžasné věci a že spoluprací je možné odstranit bariéry, které trápí většinu malých potravinářských výrobců. Ambicí Crafted for Friends tak je posílit pozici českých craftových značek na domácím i zahraničním trhu a vytvářet pro ně nové příležitosti.

„Chceme nám Čechům, ale potažmo i celé Evropě ukázat, že i ti nejmenší craftoví tvůrci umí vyrábět špičkové produkty, které navíc baví, pomáhají a hlavně skvěle chutnají!" říká Jiří Panuška, spolumajitel restaurace Červený Jelen a jeden z iniciátorů nového projektu, a dodává: „Projekt Crafted for Friends je otevřený všem kvalitním craftovým tvůrcům a prodejcům, ale také všem fanouškům netuctových produktů, jídel a nápojů. Chtěli bychom propojovat lidi, kteří do toho dávají celé srdce, ale zároveň usilují o špičkovou kvalitu a svoje podnikání staví na vysokých hodnotách."

Mezi první produkty prémiového portfolia Crafted for Friends patří delikátní omáčky Živina & Červený Jelen, jejichž receptury spolu s týmem Živiny vytvořili renomovaní šéfkuchaři Patrik Jaroš, spolumajitel restaurace Červený Jelen, prezident německé Bocus d‘Or a držitel michelinské hvězdy, a Marek Fichtner, executive chef Červeného Jelena. Po BBQ omáčkách, Čimičuri omáčce, Čipotlové omáčce a Portské omáčce jsou v plánu kimchi květák & mrkev, různé druhy dipů, majonéz ad. Vyhlášená pražská restaurace Červený Jelen stojí také za další kooperací – oblíbená pekárna Zrno zrnko rozšířila sortiment svých řemeslných chlebů o chléb Červené zrno, který obsahuje 15 % mouky z červené pšenice a který v Jelenovi servírují třeba jako skvělou přílohu k masu z grilu.

Novinkou je výběrová káva Deer Beans z pražírny Dos Mundos – ideální volba pro všechny restaurace i jiné gastro podniky, které chtějí nabízet kvalitní čerstvě praženou kávu s jasným místem původu. Lihovar Landcraft v rámci Crafted for Friends vytvořil kolekci ginů 4 Elements: Voda, Oheň, Vzduch, Země a pálenek a likérů Medové jablko, Moštové jablko, Dubové jablko a Bylinkové jablko. Řeznictví The Real Meat Society se chystá uvést originální Pesto z Přeštíka a Rodinné řeznictví Čejka potěší neodolatelnými chuťovkami, jako je tlačenkový salát, sedlácká pomazánka nebo kachní paštika s brusinkami. Další produkty Crafted for Friends budou postupně přibývat.

Zdroj: Tisková zpráva Crafted for friends

V kalendářích i v menu Trezoru Marka Fichtnera v pražské restauraci Červený Jelen neochvějně vládne jaro.
Odrůda Riesling je ve světě vína opravdovým pojmem. A právem! V Monarchu se 14. května v rámci řízené degustace zaměří na oblast Mosel.
Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad...
V pražském baru Pruts nedávno proběhlo české finále Grahamʼs Blend Series Cocktail Competition. Osm finalistů připravilo svůj originální koktejl, jehož dominantní složkou byl Grahamʼs Blend Nº5...
Více než 60 slovinských vinařů dostalo v pondělí 22. dubna jedinečnou příležitost prezentovat svá prémiová vína. Na neformálním setkání v Kaiserštejnském paláci, které se konalo pod záštitou...
Ve významné mezinárodní soutěži kvality výrobků Monde Selection Quality Awards potvrdila pálenka Baron Hildprandt Ze zralých hrušek vysokou úroveň českých ovocných destilátů i um zkušeného mistra...
Ako môže vyzerať podujatie, kde sa stretnú nadšenci kávy, kávoví odborníci a umelci na jednom mieste? V piatok 10. a v sobotu 11. mája sa otvoria brány bratislavskej Novej Cvernovky, kde sa už po...
20 ostrovních restaurací bylo nově oceněno tzv. „Bibem“ za nabídku kvalitní a cenově výhodné kuchyně.
Kávy od české pražírny výběrové kávy doubleshot dostaly nové obaly, které lépe odrážejí to, jak značka přemýšlí o své kávě.