Dos Mundos, Landcraft nebo Zrno zrnko. Značka Crafted for friends chce spojit a posílit české craftové značky

Dos Mundos, Landcraft nebo Zrno zrnko. Značka Crafted for friends chce spojit a posílit české craftové značky

autor: Red. foto: se svolením Crafted for Friends

Nový neformální gastronomický projekt startuje a zve do svých řad všechny tvůrce, prodejce a fanoušky kvalitních craftových produktů.

Mimo pražírnu Dos Mundos, palírnu Landcraft a pekárnu Zrno zrno se už do projektu zapojili Rodinné řeznictví Čejka, dovozce prvotřídního Kampotského pepře .pepper..field, výrobce přírodních zmrzlin a nanuků Fresca Paleta a jediné pražské certifikované bio řeznictví The Real Meat Society. To jsou partneři, které spojil nový gastroprojekt Crafted for Friends. A další tvůrci, prodejci či ambasadoři kvalitních craftových produktů, jídel a nápojů jsou vítáni a zváni ke spolupráci!

Pod značkou Crafted for Friends najdou zákazníci prémiové potravinářské produkty od těch nejlepších českých výrobců. Zároveň jde o označení neformální aliance složené právě z těchto výrobců. Unikátní projekt je založen na filozofii, že česká gastronomie i české potravinářství mohou Evropě i světu nabídnout opravdu úžasné věci a že spoluprací je možné odstranit bariéry, které trápí většinu malých potravinářských výrobců. Ambicí Crafted for Friends tak je posílit pozici českých craftových značek na domácím i zahraničním trhu a vytvářet pro ně nové příležitosti.

„Chceme nám Čechům, ale potažmo i celé Evropě ukázat, že i ti nejmenší craftoví tvůrci umí vyrábět špičkové produkty, které navíc baví, pomáhají a hlavně skvěle chutnají!" říká Jiří Panuška, spolumajitel restaurace Červený Jelen a jeden z iniciátorů nového projektu, a dodává: „Projekt Crafted for Friends je otevřený všem kvalitním craftovým tvůrcům a prodejcům, ale také všem fanouškům netuctových produktů, jídel a nápojů. Chtěli bychom propojovat lidi, kteří do toho dávají celé srdce, ale zároveň usilují o špičkovou kvalitu a svoje podnikání staví na vysokých hodnotách."

Mezi první produkty prémiového portfolia Crafted for Friends patří delikátní omáčky Živina & Červený Jelen, jejichž receptury spolu s týmem Živiny vytvořili renomovaní šéfkuchaři Patrik Jaroš, spolumajitel restaurace Červený Jelen, prezident německé Bocus d‘Or a držitel michelinské hvězdy, a Marek Fichtner, executive chef Červeného Jelena. Po BBQ omáčkách, Čimičuri omáčce, Čipotlové omáčce a Portské omáčce jsou v plánu kimchi květák & mrkev, různé druhy dipů, majonéz ad. Vyhlášená pražská restaurace Červený Jelen stojí také za další kooperací – oblíbená pekárna Zrno zrnko rozšířila sortiment svých řemeslných chlebů o chléb Červené zrno, který obsahuje 15 % mouky z červené pšenice a který v Jelenovi servírují třeba jako skvělou přílohu k masu z grilu.

Novinkou je výběrová káva Deer Beans z pražírny Dos Mundos – ideální volba pro všechny restaurace i jiné gastro podniky, které chtějí nabízet kvalitní čerstvě praženou kávu s jasným místem původu. Lihovar Landcraft v rámci Crafted for Friends vytvořil kolekci ginů 4 Elements: Voda, Oheň, Vzduch, Země a pálenek a likérů Medové jablko, Moštové jablko, Dubové jablko a Bylinkové jablko. Řeznictví The Real Meat Society se chystá uvést originální Pesto z Přeštíka a Rodinné řeznictví Čejka potěší neodolatelnými chuťovkami, jako je tlačenkový salát, sedlácká pomazánka nebo kachní paštika s brusinkami. Další produkty Crafted for Friends budou postupně přibývat.

Zdroj: Tisková zpráva Crafted for friends

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...