Do Česka dorazily nové rumy z Kuby

Do Česka dorazily nové rumy z Kuby

Redakce Redakce foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Rumy pod značkou Santiago de Cuba jsou známé svými autentickými kubánskými chutěmi. Představení nových rumů v pražském kubánském baru se zúčastnila i velvyslankyně Kuby paní Vanesa Ortega Guerrero.

Kombinace bohaté historie, tradiční receptury a moderních technik výroby ji staví na přední příčky mezi prémiovými rumy na světové scéně. Rumy Santiago de Cuba jsou známé svým jedinečným profilem chutí. Jsou ideální pro pití samotné, ale také skvěle doplňují různé koktejly.

Rumy Santiago de Cuba pocházejí z kolébky bílých rumů. Kubánské klima, které společně vytvářejí hory a moře tohoto karibského ostrova, je nedocenitelným spojencem pro dosažení dokonalé chuti zde pěstované cukrové třtiny i destilátů z ní. Jako všechny ostatní lokální rumy musí i produkty značky Santiago de Cuba splňovat přísná kritéria, aby se mohly pyšnit označením D.O.P. Základ jejich výrobního procesu tvoří kubánská cukrová třtina, sloupcová destilace a pomalé dozrávání rumů. Deklarované stáří rumu se určuje podle nejmladší složky blendu.

Rumy Santiago de Cuba jsou k dostání ve čtyřech verzích, a je jen na vás, kterou se necháte okouzlit.

Ron Santiago de Cuba 11YO vás při přivonění uchvátí tóny vanilky, kokosu a mandlí. Chuť je vyvážená a odráží se v ní použitá kombinace koření, která je v perfektním souladu s příjemně sladkou melasou z cukrové třtiny. K dostání je na www.1er.cz za 1245 Kč/0,7 l.

Ron Santiago de Cuba 12YO má uhrančivou tmavě jantarovou barvu. Jeho sladké chuti dominuje karamel, který vás vezme na okružní jízdu po vašich chuťových pohárcích. Na www.1er.cz jej pořídíte v lahvi o objemu 0,7 litru za 1530 Kč.

Ron Santiago de Cuba 8YO oplývá přirozenou sladkostí a ožívá v něm dokonalá souhra tónů tropického ovoce, medu, kávy a kakaa. Ve vůni ucítíte med, vanilku a kakao. Lahev tohoto 40% rumu koupíte na www.1er.cz za 870 Kč.

Ron Santiago de Cuba Blanca je, jak název napovídá, bílým reprezentantem této rumové rodiny. Má dokonale čistou a elegantní chuť, v jejímž závěru vás potěší tóny mandlí. Ve vůni rozeznáte vanilku a spolu s příjemným aromatem vás po ochutnání čeká kouzelný zážitek. Tento bílý rum seženete na www.1er.cz za 505 Kč/0,7 l.  

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

V kalendářích i v menu Trezoru Marka Fichtnera v pražské restauraci Červený Jelen neochvějně vládne jaro.
Odrůda Riesling je ve světě vína opravdovým pojmem. A právem! V Monarchu se 14. května v rámci řízené degustace zaměří na oblast Mosel.
Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad...
V pražském baru Pruts nedávno proběhlo české finále Grahamʼs Blend Series Cocktail Competition. Osm finalistů připravilo svůj originální koktejl, jehož dominantní složkou byl Grahamʼs Blend Nº5...
Více než 60 slovinských vinařů dostalo v pondělí 22. dubna jedinečnou příležitost prezentovat svá prémiová vína. Na neformálním setkání v Kaiserštejnském paláci, které se konalo pod záštitou...
Ve významné mezinárodní soutěži kvality výrobků Monde Selection Quality Awards potvrdila pálenka Baron Hildprandt Ze zralých hrušek vysokou úroveň českých ovocných destilátů i um zkušeného mistra...
Ako môže vyzerať podujatie, kde sa stretnú nadšenci kávy, kávoví odborníci a umelci na jednom mieste? V piatok 10. a v sobotu 11. mája sa otvoria brány bratislavskej Novej Cvernovky, kde sa už po...
20 ostrovních restaurací bylo nově oceněno tzv. „Bibem“ za nabídku kvalitní a cenově výhodné kuchyně.
Kávy od české pražírny výběrové kávy doubleshot dostaly nové obaly, které lépe odrážejí to, jak značka přemýšlí o své kávě.