Do Česka dorazily nové rumy z Kuby

Do Česka dorazily nové rumy z Kuby

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Rumy pod značkou Santiago de Cuba jsou známé svými autentickými kubánskými chutěmi. Představení nových rumů v pražském kubánském baru se zúčastnila i velvyslankyně Kuby paní Vanesa Ortega Guerrero.

Kombinace bohaté historie, tradiční receptury a moderních technik výroby ji staví na přední příčky mezi prémiovými rumy na světové scéně. Rumy Santiago de Cuba jsou známé svým jedinečným profilem chutí. Jsou ideální pro pití samotné, ale také skvěle doplňují různé koktejly.

Rumy Santiago de Cuba pocházejí z kolébky bílých rumů. Kubánské klima, které společně vytvářejí hory a moře tohoto karibského ostrova, je nedocenitelným spojencem pro dosažení dokonalé chuti zde pěstované cukrové třtiny i destilátů z ní. Jako všechny ostatní lokální rumy musí i produkty značky Santiago de Cuba splňovat přísná kritéria, aby se mohly pyšnit označením D.O.P. Základ jejich výrobního procesu tvoří kubánská cukrová třtina, sloupcová destilace a pomalé dozrávání rumů. Deklarované stáří rumu se určuje podle nejmladší složky blendu.

Rumy Santiago de Cuba jsou k dostání ve čtyřech verzích, a je jen na vás, kterou se necháte okouzlit.

Ron Santiago de Cuba 11YO vás při přivonění uchvátí tóny vanilky, kokosu a mandlí. Chuť je vyvážená a odráží se v ní použitá kombinace koření, která je v perfektním souladu s příjemně sladkou melasou z cukrové třtiny. K dostání je na www.1er.cz za 1245 Kč/0,7 l.

Ron Santiago de Cuba 12YO má uhrančivou tmavě jantarovou barvu. Jeho sladké chuti dominuje karamel, který vás vezme na okružní jízdu po vašich chuťových pohárcích. Na www.1er.cz jej pořídíte v lahvi o objemu 0,7 litru za 1530 Kč.

Ron Santiago de Cuba 8YO oplývá přirozenou sladkostí a ožívá v něm dokonalá souhra tónů tropického ovoce, medu, kávy a kakaa. Ve vůni ucítíte med, vanilku a kakao. Lahev tohoto 40% rumu koupíte na www.1er.cz za 870 Kč.

Ron Santiago de Cuba Blanca je, jak název napovídá, bílým reprezentantem této rumové rodiny. Má dokonale čistou a elegantní chuť, v jejímž závěru vás potěší tóny mandlí. Ve vůni rozeznáte vanilku a spolu s příjemným aromatem vás po ochutnání čeká kouzelný zážitek. Tento bílý rum seženete na www.1er.cz za 505 Kč/0,7 l.  

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...