Pražský The Artisan Bar představuje koncept inspirovaný udržitelnou gastronomií

Pražský The Artisan Bar představuje koncept inspirovaný udržitelnou gastronomií

autor: Red. foto: se svolením The Artisan

The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.

O nový koncept se postaral bar manažer Jan Jančar. K barmanskému týmu The Artisan se připojil na jaře letošního roku: „Pro naše hosty jsme připravili novou koktejlovou knihu, která se skládá z pěti kapitol. Každá kapitola představuje originální signature drinky v nápaditém pojetí navržené tak, aby zapadaly do udržitelného konceptu restaurace The Artisan.“

„Stejně jako restaurace se snažíme využívat především dary přírody, spolupracujeme s lokálními dodavateli a připravujeme si vlastní komponenty, které jsou esenciální pro přípravu našich koktejlů, včetně domácích sirupů, medu a dalších ingrediencí. Vše kombinujeme s produkty The Artisan kuchyně, jako jsou lučinový a chlebový chips, domácí škvarky nebo čokoláda sypaná sušenými malinami a ořechy,“ přibližuje koncept baru Jan Jančar.

První kapitola koktejlové knihy Bohemia Touch provede hosty českými zákoutími a lokálními chutěmi. Nabízí například klarifikovaný koktejl s českou prémiovou vodkou Babička, dále drink zakouřený třešňovým dřevem, dokončovaný přímo před hostem, který je založený na české whisky Gold Cock a dochucen domácím pivním sirupem. V druhé kapitole s názvem Discovery se hosté vydají na cestu plnou originálních infuzí, domácích sirupů a sametových pěn založených na xanthanu. Následuje kapitola Elyxirs, ta sází na chutě vodky Absolut Elyx. Každý koktej s touto vodkou se připravuje do speciálně navržené měděné nádoby odrážející její charakter. Kapitola čtvrtá Gintasy vznikla spojením slov gin a fantasy a nabízí prémiové giny s toniky a limonádami v kombinaci s čerstvými ingrediencemi jako například rozmarýn macerovaný v českém absintu. Poslední kapitola Mocktails, která uzavírá celé koktejlové dobrodružství, je věnovaná nealkoholické nabídce vybraných drinků, svou chutí však nijak nezaostávají.

Skvělý zážitek z návštěvy The Artisan Bar podtrhne neotřelý interiér, otevřený prostor a profesionální servis, díky kterému si hosté naplno vychutnají zážitky plné originálních chutí nových signature koktejlů.

The Artisan Bar je pro hosty otevřen každý den od 16:00 hodin. Čtvrteční večer je také doplněn o živé hudební vystoupení.

Zdroj: Tisková zpráva restaurace The Artisan

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...