Peter Duranský bude hostovat v piešťanském hotelu Thermia Palace

Peter Duranský bude hostovat v piešťanském hotelu Thermia Palace

autor: Red. foto: se svolením Das LOFT Restaurant

Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.

V polovině listopadu, 16. listopadu 2023 v 19 hodin, se ve slovenských Piešťanech v pětihvězdičkovém hotelu Thermia Palace uskuteční exkluzivní pětichodová večeře pod taktovkou šéfkuchaře Petera Duranského, šéfa vídeňského Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge. Podnik se ještě před covidem mohl těšit z ocenění jedné hvězdy Michelin Guide, stále ale svým výhledem i menu patří k nejzajímavějším gastronomickým místům rakouské metropole. Večeře, jejíž přípravu bude Duranský vést, se podává v hotelovém salónku Hubertus. Večerem bude provázet známá slovenská moderátorka Alena Heribanová, hudební doprovod zajistí hudební zoskoupení Duo Anyalai.

Thermia Palace při této příležitosti nabízí speciální pobytový balíček na tři noci s VIP přivítáním na pokoji, který obsahuje mimo večeři také polopenzi, welcome drink, bezplatné využívání exkluzivního hotelového Spa & Wellness centra a dárkový poukaz v hodnotě 30 € na osobu na lázeňské procedury během pobytu. Více informací naleznete ZDE.

Zdroj: Tisková zpráva hotelu Thermia Palace

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...