Vyhlašovalo se TOP 500 barů světa. Máme významná želízka v ohni

Vyhlašovalo se TOP 500 barů světa. Máme významná želízka v ohni

autor: Red. foto: se svolením barů

Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.

Obsáhlý seznam TOP 500 bars se sestavuje pomocí umělé inteligence, která shromáždila informace z více než 2 000 zdrojů. Tyto zdroje zahrnují recenze a žebříčky ve více než 20 jazycích, do kterých přispěli odborníci z oboru, novináři a vlivní lidé. Celkově se dá předvídat, jak TOP 500 bars dopadne. Pokud sledujete světovou barovou scénu, neméně prestižní žebříček The 50 Best Bars a sociální sítě, věnující se první světové barmanské lize v průběhu posledních několika let. Občas přijde blesk z čistého nebe, jinak si ale jména skvělých barů a barmanů z valné většiny mezi sebou přehazují čísla v první desítce. A jinak tomu nebylo ani letos, až na jedno velmi příjemné překvapení.

Letos se totiž na prvním místě seznamu umístil bar Maybe Sammy ze Sydney, který tak sebral korunu barcelonskému Paradisu, jenž se tentokrát umístil na třetím místě. Australský podnik Maybe Sammy skončil tento rok až na 15. místě v rámci jiného respektovaného řebříčku The 50 Best Bars, proto se dá mluvit o překvapení. Nicméně TOP 500 Bars je hodně o recenzích a ty má Maybe Same skvělé. Je to tak díky celkovému konceptu zhmotnění showbyznysu za barem, který pomáhal stavět jeden z momentálně nejznámějších barmanů světa, Slovák Martin Hudák. Ten už sice dnes v australském Sydney nepůsobí, jeho otisk na Maybe Sammy je ale významný v obrovské míře.

Mezi další významné bary v rámci první stovky patří newyorský Double Chicken Please na druhém místě, Sips bar z Barcelony (aktuálně první místo v žebříčku The 50 Best Bars) na šestém místě a singapurský Jigger & Pony na pátém místě. Co nás ale zajímá ještě víc, je deváté místo, na kterém se letos umístil Himkok bar z Osla, jehož hlavní postavou je Slovák Maroš Dzurus. 12. místo patří londýnskému Tayēr + Elementary, který vede brněnský rodák Alex Kratěna se svou partnerkou Monicou Berg. Úctyhodné 33. místo má letos Scarfes Bar v čele se Slovákem Martinem Siskou a 96. místo patří dalšímu podniku z Osla, baru Pier42, který vede Slovák a úřadující World Class Bartender of the Year, Adrián Michalčík. Perfektně mu v tom sekunduje další Slovák Slavomír Kytka na pozici Food & Beverage Director a Ondřej Císař, který se do Osla přesunul z pražského Bugsy´s baru.

V celosvětovém žebříčku je také 11 hongkongských barů, včetně baru Coa inspirovaného oaxackou kuchyní (1. místo v žebříčku 50 nejlepších barů Asie 2023), který se umístil na 23. místě. Mezi další bary patří Penicillin (#42), Darkside (#69), The Aubrey (#90), Argo (#105), The Pontiac (#112), Quinary (#144), Mostly Harmless (#191), Tell Camellia (#246), Mizunara: The Library (#299) a The Old Man (#371). Hongkong si tak zachovává pověst metropole, kam vycestovat za skvělými bary a prvotřídní gastronomií rozhodně není chybou.

Celý seznam oceněných barů najdete ZDE.

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...