Šéfkuchař David Rejhon v Marriotu v prosinci naváže na úspěšné brunche s farmáři

Šéfkuchař David Rejhon v Marriotu v prosinci naváže na úspěšné brunche s farmáři

autor: Red. foto: se svolením The Artisan

Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.

Šéfkuchař David Rejhon se svým týmem pro hosty podniku The Artisan, který sídlí v hotelu Prague Marriott, přichystal celkem pět tematicky laděných brunchů o více než 45 chodech. Advent odstartuje Mikulášský brunch (3. 12.), který přivátá nejen samotného Mikuláše, ale také čerta s andělem se sladkou nadílkou pro ty nejmenší. Následovat budou Punčový (9. 12.) a Perníčkový (10. 12.) brunch, v rámci kterých bude možné ochutnat výběr těch nejlepších místních punčů a ozdobit si perníčky. Nebude chybět ani sobotní hostina s domácím vaječňákem (16. 12.) a jako poslední se představí sváteční český kapr z farmy Dolní Chabry (17. 12.).

Ti, co nestihnou adventní brunche, mohou dorazit během prvního a druhého svátku vánočního, tedy 25. a 26. prosince, na vánoční hostinu, která dle tradice nabídne smaženého kapra s bramborovým salátem, pražskou šunku či pečeného krocana. Tento rok bude navíc obohacena i kachními a husími specialitami.  

Vánoční cukroví, včetně domácího trdelníku, budou přichystány rovněž v The Artisan stánku. Navíc místní cukráři upečou velkou perníkovou chaloupku, která bude stejně jako každý rok umístěna před šestimetrovým vánočním stromem v lobby Marriottu. Ten patří mezi tradiční vyhledávanou dominantu hotelu, která v letošním roce poprvé nabídne také unikátní průchozí bránu ideální k pořízení vánoční fotografie.

Vánoce budou v hotelu Prague Marriott zakončeny velkolepou oslavou Nového roku 2024. Během večera vystoupí živá kapela i DJ, kteří zahrají známé diskotékové a party hity. Pro hosty bude připraven také velký taneční parket, kde to budou moci pořádně roztočit až do ranních hodin. O pobavení hostů se rovněž postará řada tanečních vystoupení, kreativní fotokoutek a také zábavná mikromagie.

Vstupenky jsou již v prodeji a zahrnují welcome drink, neomezenou konzumaci piva, vína, sektu, nealkoholických nápojů, včetně novoročního přípitku a večeře v podobě luxusní bufetové tabule, kde nebudou chybět ústřice, lahodné foie gras, tuňákový tatarák, humří brisque s koňakem nebo steaky z Josper grilu. Sladkou hvězdou večera bude espuma ze šampaňského s čerstvým ovocem, jedlými květy nebo pistáciový financier.

Více informací o sváteční nabídce pražského hotelu naleznete ZDE.

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...