Orient Express La Dolce Vita: předběžné rezervace jsou v plném proudu

Orient Express La Dolce Vita: předběžné rezervace jsou v plném proudu

Redakce Redakce foto: se svolením Orient Express

Orient Express La Dolce Vita je projekt luxusní železniční turistiky, který vymyslely společnosti Arsenale S.p.A. a Orient Express, která je součástí hotelové skupiny Accor. Své první cestující přivítá už letos. Vlak projede Itálii od severu k jihu po šesti ikonických trasách.

Trasy byly navrženy tak, aby vytvářely exkluzivní cestovní zážitky a zároveň odhalovaly klenoty Itálie od divů Alp po rajské pláže na jihu, od krás Benátek po Řím nebo Palermo. Od roku 2024 přivítají cestující Orient Express La Dolce Vita první hotely této značky, konkrétně Orient Express La Minerva v Římě a Orient Express Palazzo Donà Giovannelli v Benátkách. Postupně přibydou také nové trasy s mezinárodními destinacemi.

Vlak, jak název napovídá, vzdává hold době La Dolce Vita, fantastickému historickému období, uměleckému a kulturnímu rozmachu Itálie v 60. letech 20. století. Vlak Orient Express La Dolce Vita, navržený architektonickým a designerským studiem Dimorestudio, které v roce 2003 založili Emiliano Salci a Britt Moran, spojuje italský způsob života se současným duchem cestování. Honosně zařízený vlak má mít kapacitu 12 luxusních kabin, 18 apartmánů, jedno apartmá přímo s názvem La Dolce Vita a restauraci. Celý interiér bude okázale oslavovat umění a řemesla, design a kreativitu 60. a 70. let 20. století.

Zpráva uvádí, že ve spolupráci s nejlepšími mezinárodními šéfkuchaři a sommeliéry si cestující užijí pětihvězdičkový servis na palubě, objeví poklady a dokonalost Made in Italy, vychutnají si její gastronomii a také nejlepší italská vína. Na nádraží Rome Ostiense bude cestující vítat salonek Orient Expressu, který nabídne vybrané občerstvení, poskytne rady a doporučení, jak si užít nezapomenutelnou cestu.

S podporou společnosti Accor, která je oficiálním partnerem tohoto projektu v oblasti pohostinství, a díky partnerství se společnosti Trenitalia – Gruppo Ferrovie dello Stato se společností Fondazione FS Italiane bude Orient Express La Dolce Vita nabízet luxus na více než 16 000 km železničních tratí. Současně má připomínat historické poklady Itálie.

Systém předběžných rezervací bude pro cestující a cestovní kanceláře otevřen od 6. prosince. Kontaktní informace jsou k dispozici na adrese www.orient-express.com/la-dolce-vita.

Aby byli hosté považováni za prioritní klienty, budou muset provést předběžnou rezervaci v hodnotě 500 EUR, která je ovšem kdykoli vratná. V případě potvrzení konečné rezervace bude tato záloha 500 € následně odečtena od konečné ceny celého zájezdu.

Ceny začínají na 2 500 € za osobu a noc v luxusní kajutě a 3 700 € za osobu a noc v apartmá. Ceny budou potvrzeny podle itineráře a zvoleného data odjezdu.

Zdroj: orient-express.com

Blízký východ se připravuje na výjimečný rok v oblasti pohostinství a pozornost se obrací k řadě velkolepých projektů, které budou otevřeny v tomto roce.
Kubánská značka rumu uvádí na trh svůj exkluzivní 20letý rum Extra Añejo, který je výsledkem výběru pouze z malého množství sudů v jedné z nejstarších výroben na Kubě. Pro Česko bylo uvolněno pouze...
Berlínská restaurace Rutz Marca Müllera se poprvé umístila na prvním místě v žebříčku nejlepších německých restaurací - Marco Müller je nejlepším šéfkuchařem v Německu
Maxime Frédéric at Louis Vuitton – tak se jmenuje pařížský podnik, který díky těmto dvěma jménům před několika měsíci rozvířil hladinu nejen světové cukrářské scény. V těchto dnech francouzský módní...
Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát, řekli si ve společnosti Stock Plzeň-Božkov. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a Stock ji nově...
Více než 80 vzácných lahví zmizelo ze sklepa vítěze Grand Award zřejmě během nedávné rekonstrukce.
Představte si hořkosladké tóny výběrové kávy v likéru Gloria v kombinaci s osvěžujícím charakterem prémiového Fever-Tree Indian Tonic, který vás pohltí v každém doušku. Nechte se unášet harmonií...
Máme za sebou jeden z nejočekávanějších michelinských večerů letošního roku. Gastronomický trh Velké Británie totiž patří spolu s Francií a nordickými zeměmi k tomu nejrespektovanějšímu, co se na...
Společnosti Coca-Cola Company a Pernod Ricard oznámily globální spolupráci, díky které bude v roce 2024 uveden na trh koktejl Absolut Vodka & Sprite.